Інформація про Мотор Січ

Виторг 11,5 млрд грн, машинобудування

Мотор Січ /Getty Images
Прибуток 1,3 млрд грн
55 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
16 500
Керівник
Сергій Войтенко
Власник
Група Skyrizon, Вячеслав Богуслаєв (власність оскаржується державою)
Річний приріст виторгу
14%
Центральний офіс
Запоріжжя

50 найбільших експортерів України 2022

Восени 2022‑го СБУ затримала багаторічного керманича «Мотор Січі» В’ячеслава Богуслаєва, якого підозрюють у колабораціонізмі та пособництві Росії. Акції компанії відчужено на користь Міноборони. «Мотор Січ», за даними СБУ, нібито постачала двигуни ударних гвинтокрилів до РФ після 24 лютого. Щоб обійти обмеження на торгівлю з РФ, «Мотор Січ» використовувала підконтрольні комерційні структури у трьох країнах Близького Сходу, Європи та Східної Азії.

100 найбільших приватних компаній 2021

Найбільший український виробник моторів для літаків, вертольотів, крилатих ракет і газотурбінних електростанцій уже майже два роки сидить на геополітичному шпагаті між США і Китаєм. У центрі конфлікту «Мотор Січ» опинилася після продажу В’ячеславом Богуслаєвим контрольного пакета акцій китайській компанії Skyrizon. На початку 2021‑го акції запорізького підприємства було арештовано й передано в управління АРМА, а РНБО застосувала санкції до акціонерів «Мотор Січі» з Китаю. У відповідь ті звернулися до міжнародного арбітражу із позовом до України на $3,5 млрд. В інтерв’ю телеканалу HBO Володимир Зеленський сказав, що не допустить передачі контролю над підприємством іноземній державі, доки він перебуває при владі. Україна має намір повернути «Мотор Січ» у держвласність, підтвердив за кілька тижнів секретар РНБО Олексій Данілов. «Китайці – не моя проблема, – сказав В’ячеслав Богуслаєв у липні в інтерв’ю «Укрінформу». – У мене проблема одна – повернути до 2026 року кредит у $100 млн, який ми взяли в Китаї». «Мотор Січ», на його думку, має залишитися акціонерним підприємством під контролем держави.

100 найбільших приватних компаній 2020

«Мотор Січ» завжди буде українським підприємством і ніколи не покине Україну, обіцяє власник Beijing Xinwei Technology Group Ван Цзин. Його група входить до пулу китайських інвесторів, які купили у Вячеслава Богуслаєва 56% акцій компанії у 2016 році. Китайці обіцяють інвестувати в українського виробника авіадвигунів сотні мільйонів доларів, але ніяк не можуть вступити у права власності. Угодою незадоволені у Вашингтоні, і Україна її блокує: пакет акцій арештований за ініціативою СБУ, а АМКУ не дає дозволу на його перехід у руки покупця. Китайські інвестори оцінили свої збитки в захмарну суму – $3,5 млрд, і пригрозили подати позов до України в міжнародний арбітраж. На допомогу може прийти мультимільйонер з Харкова Олександр Ярославський. У серпні його DCH домовилася з китайськими інвесторами про придбання у них 25% акцій «Мотор Січі». Угода передбачає право вето на ключові рішення. Це дозволить українському співвласнику блокувати передачу технологій або перенесення підприємства в Китай. 

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Ритейл Груп /прес-центр Велика Кишеня
Виторг 12,2 млрд грн
Прибуток 63 млн грн
Ельдорадо /Ельдорадо
Виторг 11,4 млрд грн
Збиток 344 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд