Олександр Ярославський

Олександр Ярославський
$820 млн
9 місце
100 найбагатших українців 2021

50 найголовніших людей в українському футболі

Олександр Ярославський офіційно повертається в футбол, – із такими заголовками вийшли спортивні сайти в кінці лютого 2021 року. «Дорогий, ми вас чекаємо — чим швидше ви повернетеся, тим футбол стане цікавішим», – прокоментував новину президент київського Динамо Ігор Суркіс.

На базі футбольного клубу «Метал», який за підсумками поточного сезону достроково завоював місце в першій лізі, Ярославський планує відродити харківський «Металіст», який припинив існування в 2016 році. Ярославський продав клуб у 2013 році Сергію Курченко за понад $110 млн. «Продаж «Металіста» принесла мені гроші, але не принесла радості, – казав пізніше Ярославський. – Для мене це була напівтрагедія». Проте, інвестаналітики оцінювали цю угоду як вдалу для підприємця — «Металіст», з яким Ярославський не хотів розлучатися, зʼїдав щороку від $45 млн до $60 млн.

Факт: За Ярославського «Металіст» п’ять разів ставав бронзовим призером чемпіонату України.

«У першій лізі вже буде не «Метал», а «Металіст». Бюджет клубу буде достатнім, щоб «Металіст» грав у Лізі Європи і, сподіваюся, Лізі чемпіонів» (Football Hub).

100 найбагатших українців 2021

Настільна книга: «12 стільців» / «Золоте теля» Ільфа і Петрова. «Тільки книжка не на столі, а в пам’яті».

Захоплення: Життя.

Перша оплачувана робота: «У дев’ять років працював на комбайні в селі. Те, що заробив, витратив на подарунки батькам, дідусям‑бабусям».

Вчинок/рішення, що змінили життя: Євро‑2012.

Найкорисніший провал: «Провалів не буває, бувають ситуації, які чогось навчають».

Чого навчився, що придбав, що втратив за рік пандемії: «Роботи побільшало, живого спілкування поменшало. Все решта – за планом».

Порада собі 20‑річному: «Продовжуй у тому ж дусі». Де бачить себе за 10 років: «Зі своєю сім’єю».

25 найбільших рантьє

Орендний дохід: $46 млн 

Основні обʼєкти: мережа ТРЦ «Караван», готель Kharkiv Palace

У 2016 році Олександр Ярославський, 61, став одноосібним власником мережі ТРЦ «Караван», викупивши частки американських інвестфондів Citi Venture Capital International та Apollo. Тоді в мережу входили один ТРЦ у Києві, один у Харкові та ще один будувався у Дніпрі. «Це була довгострокова інвестиція з прицілом на потенціал розвитку мережі», – каже інвестаналітик Максим Білоус. Завдяки вдалому розташуванню ТРЦ Ярославського площею майже 200 000 кв. м не страждають від браку відвідувачів. У Києві їхня цільова аудиторія – жителі трьох густонаселених районів: Троєщини, Оболоні та Виноградаря. Щоб ліквідувати концептуальне відставання від сучасних форматів ритейлу, у грудні 2019 року столичний ТРЦ на вулиці Луговій перетворився на «Караван Outlet». Група DCH вклала у реконструкцію $8 млн.

Цитата: «Основна стратегія – робити все краще за інших. Я бізнесмен, а якби був ученим, я хотів би бути не гіршим за Патона Бориса Євгеновича».

100 найбагатших українців 2020

Якщо рахувати за часткою від усіх статків, Ярославський виділив на боротьбу з коронавірусом більше за всіх учасників українського списку найбагатших – 1,4%, або $10 млн. «Усі великі бізнесмени заробили капітали в Україні, чом би не допомогти країні у скрутну хвилину?» – пояснює він.

Приблизно стільки ж Ярославський витратив на купівлю у Віктора Пінчука проблемного банку «КредитДніпро», який навряд чи обійшовся йому дорожче, ніж 0,2- 0,3 капіталу, тобто $7–11 млн. Такий стиль Ярославського – скуповувати активи на дні.

Коротка біографія:

1986–1987 рік. Інспектор відділу боротьби з розкраданням власності Московського райвідділу внутрішніх справ Харкова

2010–2011 роки. Продав Укрсиббанк французькій групі Bnp Paribas, а черкаський «Азот» – Дмитру Фірташу

2020 рік. Очолив Антикризовий штаб у Харківській області

Пряма мова:

«Свої статки я оцінюю в красуню-дружину, п’ятьох прекрасних дітей, маму, брата, друзів», – інтерв’ю телеканалу «Настоящее время». 

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд