«Можемо надати те, що потрібно». У Rheinmetall закликали Європу збільшити витрати на виробництво снарядів для України
Категорія
Новини
Дата

«Можемо надати те, що потрібно». У Rheinmetall закликали Європу збільшити витрати на виробництво снарядів для України

Оборонна промисловість Європи не зможе задовольнити потреби України в артилерійських боєприпасах, якщо уряди не збільшать витрати настільки, щоб подвоїти виробничі потужності, заявив найбільший оборонний концерн Німеччини Rheinmetall AG, пише Bloomberg. Напередодні міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україні потрібен 1 млн снарядів.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • «Без замовлень я нічого не вироблятиму, – сказав головний виконавчий директор концерну Армін Паппергер. – У будь-якій нестачі боєприпасів винна не оборонка. Промисловість може надати те, що потрібно».
  • За словами Паппергера, повільне виконання замовлень означає, що цього року Rheinmetall вироблятиме снаряди приблизно на дві третини потужностей.
  • І це незважаючи на неодноразові попередження українських та європейських офіційних осіб про те, що достатня кількість артилерійських боєприпасів стане вирішальним фактором у війні.
  • Наявність боєприпасів калібру 155-мм, типу стандартного снаряда НАТО, стає дедалі актуальнішою, оскільки Україна прагне стримати російський наступ.
  • Наразі Rheinmetall може виробляти 450 000 артилерійських снарядів на рік по всьому світу і планує збільшити його до 600 000 протягом наступних двох років за рахунок додаткових потужностей на своєму заводі у Варпалоті в Угорщині та новому пороховому заводі німецькій Саксонії. Компанія очікує, що уряд затвердить плани будівництва заводу, які вимагатимуть інвестицій у розмірі від €700 млн до €800 млн протягом найближчих кількох тижнів.
  • «Це проєкт національної безпеки. Ми не можемо фінансувати це самостійно. Нам потрібна державна підтримка, аналогічна до тієї, яку Intel отримала для свого заводу з виробництва мікросхем», – сказав Паппергер.
  • За його словами, через відставання від замовлень Rheinmetall також не повністю наростила виробництво менших 120-мм танкових снарядів, які використовуються у більшості бойових танків американського та європейського виробництва.
  • У компанії достатньо потужностей, щоб зробити 240 000 снарядів, але цього року вона збирається зробити менше 150 000 штук.
  • Водночас Паппергер висловив упевненість, що за відповідної підтримки оборонна промисловість Європи та США зможе поставити в Україну достатньо військової техніки, щоб перешкодити перемозі Росії. «Якщо Захід хоче, щоб Росія програла цю війну, то Росія її не виграє, – сказав він. – Європа і США здатні виробляти більше, ніж будь-коли зможе зробити Росія».

Контекст

Щодня Росія випускає над Україною понад 20 000 артилерійських снарядів – стільки, скільки європейські заводи виробляють за місяць. Україна ж вистрілює близько чверті цього обсягу. Виробники оборонної продукції намагаються наростити виробництво для поповнення національних запасів, а також підтримання постачань до України. 

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков перед зустріччю з європейськими колегами у Швеції повідомив, що Україні терміново потрібні артилерійські боєприпаси у великій кількості, і проєкта пропозиції ЄС щодо використання €1 млрд на закупівлю снарядів буде недостатньо, пише Bloomberg. Він додав, що Україна також має потребу в системах ППО, бронетехніці і танках. «Нам потрібен 1 млн снарядів, і це коштуватиме приблизно €4 млрд, – сказав Резніков журналістам. – Нам потрібно більше».

Посли ЄС погодили додаткові €2 млрд до Європейського фонду миру, щоб засвідчити «незмінну прихильність ЄС військовій підтримці України та інших партнерів», повідомляє представництво Швеції в ЄС.

Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, розповсюдила трикомпонентний план, в якому пропонується негайно передати Україні боєприпаси, зокрема 155-мм артилерійські снаряди, з існуючих запасів або бути в очікуванні замовлень. ЄК також закликала обʼєднати замовлення для європейської промисловості та пообіцяла запропонувати заходи щодо скорочення бюрократичної тяганини, що заважає галузі нарощувати обсяги виробництва.

Столиці ЄС підтримали пропозиції щодо спільних закупівель для оптимізації оборонних замовлень і заохочення виробників до розширення свого виробництва. Наприклад, є пропозиція Естонії для країн обʼєднатися в контракті на $4 млрд на купівлю 1 млн артилерійських снарядів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні