Категорія
Новини
Дата

На полігоні Brave1 представили 100 українських роботів (відео)

1 хв читання

На полігоні кластера оборонних технологій Brave1 40 українських розробників продемонстрували 100 наземних роботизованих комплексів власного виробництва, повідомив віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Роботів перевіряли на стійкість до води, швидкісні, гальмівні характеристики, рівень шуму та прохідність в умовах важкого рельєфу.

У Збройних Силах України триває робота над застосуванням безпілотних роботизованих комплексів.

Ключові факти

  • Серед продемонстрованих комплексів були 40 медевакуаційних та логістичних платформ, ударні, мінувальники та роботи-камікадзе, які були протестовані на полігоні.
  • Виробники провели краш-тести розробок на складному рельєфі: з вибоїнами, загородженнями, поваленими деревами, трамплінами, піском, ровом із водою.
  • За даними кластера Brave1, кожен робот проходив смугу перешкод дистанцією 2,6 км. На одній із ділянок смуги діяла система РЕБ, яка створювала перешкоди для зв’язку оператора НРК зі своїм дроном.
  • Окремо були протестовані мінувальники та камікадзе. Кожен робот тестувався на швидкість проходження 100 м рівної поверхні, а також на можливість пройти 400 м із перешкодами та на фінальній ділянці зімітувати ураження цілі.
  • Демонстрація в умовах, наближених до бойових, є обовʼязковою для розробки. Завдяки полігонам виробники розуміють, що треба виправити.

Контекст

У серпні Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації перший інженерний наземний роботизований комплекс пожежогасіння. Такий робот потрібен, наприклад, на місцевості, де є боєприпаси, що не вибухнули, у наближенні до техніки, яка горить і в якій є ризик детонації боєкомплекту, а також в інших потенційно небезпечних випадках, пов’язаних із ризиком для життя і здоров’я військовослужбовців. 

У жовтні відомство дозволило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний наземний роботизований комплекс «Тарган». Він був розроблений українськими інженерами. Він може перевозити до двох центнерів вантажу. Залежно від потреб він здатен транспортувати боєприпаси, продукти харчування, спорядження

У листопаді на базі одного з навчальних центрів створили першу школу підготовки операторів. Там уже відбувається навчання майбутніх фахівців за сприяння проєкту Victory Drones. Військовослужбовці проходять підготовку на близько 10 різних видах безпілотних наземних роботизованих комплексів – логістичних, спеціальних та інженерних. 

За словами керівника Управління інноваційної діяльності Збройних Сил України полковника Віталія Добрянського, навчання операторів БпНК відбувається за чітко визначеною програмою зі здобуттям відповідної військово-облікової спеціальності. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд