Категорія
Новини
Дата

У ЗСУ створили першу школу підготовки операторів безпілотних наземних комплексів

1 хв читання

У Збройних Силах України триває робота над застосуванням безпілотних роботизованих комплексів, на базі одного з навчальних центрів створили першу школу підготовки операторів, повідомляє Генштаб ЗСУ 21 листопада. Там уже відбувається навчання майбутніх фахівців за сприяння проєкту Dignitas Fund.

🎬 YouTube-проєкт Forbes Next про майбутніх зірок українського бізнесу. Новий випуск про школу програмування GoIT. Як вона будує мільярдну компанію на світчерах 👉 Дивіться за цим лінком

Ключові факти

  • Військовослужбовці проходять підготовку на близько 10 різних видах безпілотних наземних роботизованих комплексів. 
  • За словами керівника Управління інноваційної діяльності Збройних Сил України полковника Віталія Добрянського, навчання операторів БпНК відбувається за чітко визначеною програмою зі здобуттям відповідної військово-облікової спеціальності. 
  • Для належної підготовки були створені спеціалізовані програмні засоби та використовуються тренувальні зразки БпНК. 
  • Триває робота над масштабуванням проєкту, підвищенням ефективності підготовки та забезпечення належною навчальною і тренувальною базою.
  • За сприяння Dignitas Fund зроблені ремонти приміщень, забезпечення обладнання, а також інструктори фонду навчають майбутніх фахівців.

Контекст

У серпні Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації перший інженерний наземний роботизований комплекс пожежогасіння. Такий робот потрібен, наприклад, на місцевості, де є боєприпаси, що не вибухнули, у наближенні до техніки, яка горить і в якій є ризик детонації боєкомплекту, а також в інших потенційно небезпечних випадках, пов’язаних із ризиком для життя і здоров’я військовослужбовців. 

У жовні відомство дозволило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний наземний роботизований комплекс «Тарган». Він був розроблений українськими інженерами. Він може перевозити до двох центнерів вантажу. Залежно від потреб він здатен транспортувати боєприпаси, продукти харчування, спорядження. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд