Категорія
Новини
Дата

НАБУ оголосило підозри у справі 211 млн грн збитків «Укргазвидобуванню»

НАБУ і САП заявили про викриття схеми зловживань на понад 200 млн грн під час укладення та виконання договору з підвищення видобутку природного газу між «Укргазвидобуванням» та приватною іноземною компанією, повідомляє пресслужба бюро. Ймовірно, йдеться про угоду 2020 року з Expert Petroleum.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • За даними слідства, у 2019-2020 роках «Укргазвидобування» провело конкурс та уклало з компанією-переможницею договір про надання послуг з підвищення видобутку природного газу на родовищах товариства.
  • Згідно із його умовами компанія мала здійснювати базовий та підвищений видобуток газу. При цьому вартість базового видобутку 1 куб. м газу мала бути в 3-4 рази нижчою за вартість підвищеного видобутку, а обсяг – фіксованим.
  • За версією слідчих, посадові особи «Укргазвидобування» внесли зміни до конкурсної документації і знизили норму базового видобутку природного газу на 750 млн куб. м за 15 років потенційної дії договору. Крім того, до договору додали умову, згідно з якою розрахунок помісячних показників базового видобутку протягом терміну дії договору мав спиратися на обсяги такого видобутку товариством протягом 2020 року, які посадові особи АТ його працівникам заборонили підвищувати.
  • Зазначається, що ці дії призвели до «необґрунтованого та штучного зростання частки газу підвищеного видобутку, за який АТ «Укргазвидобування» мало розраховуватися за значно вищим тарифом». 
  • «Таким чином, за період з жовтня 2020 року (коли родовища були передані в управління підряднику) до листопада 2023 АТ «Укргазвидобування» заподіяно збитків на суму 211 млн грн», – сказано у повідомленні НАБУ.
  • Колишньому посадовцю «Укргазвидобування» та одному з чинних посадовців повідомили про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України (службове зловживання, яке спричинило тяжкі наслідки).

Контекст

У 2020 році АТ «Укргазвидобування» за результатами конкурсу уклало з Expert Petroleum на 15 років контракт із комплексного підвищення видобутку газу (production enhancement contract, PEC) на родовищах компанії в Західній Україні, повідомляв тоді «Нафтогаз».

Західна компанія у перші 5 років співпраці зобов’язалася інвестувати близько 1 млрд грн ($30 млн) в інтенсифікацію, буріння свердловин і розвиток інфраструктури, і, потенційно, здійснити додаткові інвестиції у подальшому. Очікувалось, що партнерство між Нафтогазом і Expert Petroleum дозволить отримати додатково принаймні 300 млн куб. м газу на 13-ти малих родовищах у Західній Україні впродовж 5-ти років.

Для реалізації PEC Expert Petroleum зареєструвала спеціалізовану українську компанію, ТОВ «Експерт Петролеум Україна».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні