У вівторок, 10 жовтня, НАБУ і САП повідомили народному депутату про підозру в організації заволодіння природним газом на суму понад 2,1 млрд грн та легалізації незаконно отриманого прибутку, повідомляє пресслужба бюро. За даними «Інтерфакс-Україна», йдеться про Ярослава Дубневича.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- За версією слідства, впродовж 2013–2017 років народний депутат організував заволодіння природним газом підконтрольними йому службовими особами Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ (Львівська область) на загальну суму понад 2,1 млрд грн.
- У НАБУ вважають, що під його контролем підприємства-власники ТЕЦ уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за пільговими цінами, суттєво нижчими від ринкових.
- Детективи НАБУ встановили, що «пільговий» газ ці ТЕЦ одержали незаконно і використали у власній господарській діяльності для виробництва електроенергії, яку надалі реалізували ДП «Енергоринок» за ринковою ціною.
- Внаслідок цього прибутковість виробництва електроенергії Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ у деякі періоди перевищувала 100%. Отже, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали незаконний дохід (надприбутки) у понад 3,5 млрд грн.
- За інформацією слідчих, впродовж 2013–2018 років депутат організував легалізацію частини коштів у понад 450 млн грн шляхом переведення на рахунки підконтрольної ТОВ та компаній-нерезидентів. Зокрема фірм, зареєстрованих у Кіпрській Республіці та на Маршаллових Островах. Гроші врешті-решт поверталися в Україну під виглядом іноземних інвестицій для фінансування нового бізнесу у Львівському регіоні.
- Наразі щодо організатора схеми вирішується питання обрання запобіжного заходу.
Контекст
Слідство у справі Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ детективи розпочали у 2016 році.
Депутат є шостим підозрюваним у межах цієї справи. Іншим учасникам схеми про підозру повідомили у січні 2018 року (епізод щодо розкрадання газу на 1,4 млрд грн) та у серпні 2020-го (епізод щодо розкрадання газу на 729,8 млн грн).
Наразі обвинувальні акти щодо п’яти учасників схеми скеровано до суду, а на цілісні майнові комплекси «Новороздільська ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ» вартістю близько 800 млн грн накладено арешт.
Завдяки співпраці з іноземними колегами однієї з країн Європи вдалося відстежити та накласти арешт на кошти у розмірі €2,3 млн, які вніс на рахунок один із членів сім’ї народного депутата.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.