Категорія
Новини
Дата

«Нафтогаз» отримав контроль над трьома облгазами РГК, яку повʼязують з Фірташем

1 хв читання

Газорозподільні компанії «Київоблгаз», «Житомиргаз» та «Львівгаз», які раніше працювали під брендом «Регіональна газова компанія» (РГК), увійшли до складу Групи «Нафтогаз». Про це йдеться у повідомлені пресслужби ТОВ «Газорозподільні мережі України».

Ключові факти

  • АТ «Чорноморнафтогаз» визначено управителем акціями цих компаній, а ТОВ «Газмережі» – управляючою компанією.
  • «За таким принципом отримали належне ліцензіювання та повноцінно функціонують під державним управлінням Кропивницька, Дніпровська та Харківська філії «Газмережі». Також триває процес розширення території провадження господарської діяльності з розподілу природного газу на міста Харків і Кривий Ріг», – йдеться у повідомленні.

Контекст

Групу РГК пов’язують із Дмитром Фірташем. Проте офіційно він не є бенефіціаром цієї компанії.

У травні 2022-го Печерський районний суд арештував і передав в управління АРМА корпоративні права 26 облгазів. Потім уряд передав ці активи в управління «Нафтогазу України». Причина арешту – 1,5 млрд грн несплати за користування мережами.

До кінця року «Нафтогаз» планує замінити керівництво на всіх облгазах РГК, заявляв голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов Forbes. Цю задачу «Нафтогаз» переклав на плечі новоствореній компанії «Газмережі». Щоб взяти під контроль розподіл газу в регіоні, «Газмережі» реєструють місцеву філію, яка має отримати ліцензію у НКРЕКП.

Паралельно регулятор має анулювати ліцензію діючого облгаза. За такою схемою у грудні до «Газмережі» перейшов «Кіровоградгаз», який з 2017 року контролює «Нафтогаз». «Дніпрогаз» і «Харківгаз» поки продовжують працювати за старими ліцензіями.

«Нафтогаз» майже рік намагається встановити контроль над облгазами групи РГК, які за рік виручали на розподілі газу близько 20 млрд грн. Про націоналізацію облгазів та її проблеми читайте тут.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні