НАК «Нафтогаз України» у січні-червні 2022 року отримав рекордний збиток у 57 млрд грн. Серед головних причин: різниця між вартістю імпортованого газу та ціною його продажі, йдеться у повідомленні компанії.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- У «Нафтогазі» зазначили, що операційні та фінансові результати та загальна волатильність ринку були зумовлені в основному повномасштабним військовим вторгненням в Україну.
- У звітності за перше півріччя окремо показаний фінансовий результат за другий квартал – прибуток за цей період склав 420 млн грн. Загальний збиток за січень-червень склав 57 159 млн грн. Відповідно, збиток за перший квартал становив 57 579 млн грн.
- Основними факторами формування збитку в січні-березні стали «додаткові відрахування до резерву сумнівної заборгованості, пов’язані зі зниженням оцінки платоспроможності контрагентів компанії внаслідок початку повномасштабної війни, а також негативна різниця між закупівельною вартістю імпортованого газу та ціною його реалізації у відповідності до покладених на компанію державою спеціальних обов’язків».
- Також фактором збитковості у компанії називають «руйнування її активів внаслідок обстрілів з боку РФ».
- Згідно із повідомленням, починаючи з квітня «компанія змогла адаптуватися до нових умов і забезпечила прибуток 420 млн грн у ІІ кварталі 2022 року». Кажуть, цього вдалося досягнути, зокрема через скорочення витрат та законодавче врегулювання проблеми компенсації за покладені державою на компанію спеціальні обов’язки.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
За результатами 2021 року Нафтогаз отримав 12 млрд грн прибутку після 19 млрд збитків у 2020-му.
Серія кадрових перестановок серед українських топпосадовців розпочалася зі звільнення СЕО НАК «Нафтогаз України» Юрія Вітренка, яке Кабмін затвердив 1 листопада. Нового очільника «Нафтогазу» буде призначено протягом двох тижнів, кажуть Forbes співрозмовники в керівництві партії «Слуга народу» та Офісі президента (ОП).
Головний претендент – колишній очільник Міністерства розвитку громад та територій (раніше – Мінрегіонбуд) Олексій Чернишов.


Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.