Українські виробники з 24 серпня можуть подавати заявки на участь у програмі Національний кешбек через портал Дія. Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.
Національний кешбек має стати частиною урядової кампанії «Зроблено в Україні» з підтримки і промоції українських виробників.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Деталі
- Відповідно до умов, програма кешбек надаватиметься на будь-які споживчі товари українського виробництва за виключенням підакцизних товарів. Зокрема, й на ліки українського виробництва.
- Участь виробників у програмі добровільна, отже кешбек надаватиметься не на всі товари, а на ті, які будуть подані виробником для участі в програмі.
Як підприємцям стати учасниками програми Національний кешбек
1) Увійти на портал diia.gov.ua;
2) Перейти у розділ «Бізнес», потім – «Підприємництво» та обирати послугу «Перелік виробників та товарів українського походження»;
3) Авторизуватися електронним підписом;
4) Ознайомитися з умовами програми;
5) Підвантажити файл із переліком товарів та інформацією про кожну позицію:
- повна назва
- коротка назва
- EAN – унікальний штрих-код товару українського виробництва, який присвоюється кожному товарові для ідентифікації;
- брендова назва
6) Підписати заяву електронним підписом.
Для торгових мереж реєстрація у програмі стартує з середи – 28 серпня.
Продавцям, щоб стати учасниками програми «Національний кешбек», необхідно:
Подати заявку на приєднання до Переліку українських виробників через портал Дія.
- Потрібно зайти у розділ «Бізнес», потім – «Підприємництво» і обрати Перелік продавців.
- Заповнити форму і вказати дані про підприємство.
- До заявки потрібно додати:
- перелік комбінацій фіскального номера РРО із переліком комбінацій MerchantID+TerminalID
- перелік адрес, де продається товар
- банк
- сайт
- бренд
- Перевірити заяву, підписати електронним підписом
- Долучитися до програми зможуть лише ті мережі, які працюють легально та сплачують податки.
- У програмі можуть брати участь торгові мережі та магазини, в тому числі онлайн-магазини, які є на загальній системі оподаткування і приймають платіжні картки для розрахунків. Також продавцю потрібно налаштувати РРО, аби фіскальний чек містив штрих-код товару, зазначила заступниця міністра економіки Надія Бігун.
- Реєстрація споживачів програми Національний кешбек стартує 2 вересня. Програма передбачає отримання споживачами компенсації в розмірі 10% вартості придбаних ними українських товарів.
Як споживачам стати учасником Національного кешбеку
Щоб отримувати кешбек, споживачам потрібно в банках, картками яких людина користується, надати згоду на передачу інформації про оплату в магазинах, що приєднались до програми. А також в одному з банків відкрити спеціальний рахунок та отримати віртуальну або фізичну карту у додатку чи фізичному відділенні. Потім у мобільному застосунку Дія обрати послугу «Національний кешбек», де потрібно вказати спеціальну картку, на яку щомісячно зараховуватиметься кешбек.
Максимальний обсяг кешбеку – 3000 грн за місяць. Кошти кешбеку громадяни зможуть витрати на оплату послуг, зокрема комунальних і медичних, придбання військових облігацій, чи зробити донат на підтримку збройних сил тощо.
- Координатором програми Національний Кешбек є Міністерство економіки України. У реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба, розрахунковий банк Ощадбанк та уповноважені банки України і Урядовий контактний центр. Технологічним партнером у реалізації програми є міжнародна платіжна система Mastercard. Операційний партнер проєкту – міжнародна компанія платіжних технологій Visa.
Контекст
Національний кешбек має стати частиною великої урядової кампанії «Зроблено в Україні» з підтримки і промоції вітчизняного виробника. Зокрема, у межах кампанії уряд видає гранти на допомогу бізнесу, компенсує частину вартості української сільгосптехніки тощо.
20 серпня уряд затвердив порядок надання грошової допомоги Національний кешбек.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.