Категорія
Новини
Дата

Найбільший виробник побутової хімії Procter&Gamble заявив, що, ймовірно, не зможе продовжувати роботу в Росії

Найбільший у світі виробник побутової хімії й товарів особистої гігієни Procter&Gamble, ймовірно, не зможе продовжувати роботу в Росії через санкції, обмеження щодо фінансових установ, грошово-кредитного контролю та проблеми з постачанням. Про це пише Reuters із посиланням на заяву компанії.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Procter&Gamble назвала вплив війни на своїх роздрібних клієнтів, постачальників і дистрибʼюторів фактором, який впливає на те, чи зможе вона залишатися в Росії.
  • У компанії заявили, що існує «високий рівень невизначеності щодо того, як розвиватиметься війна, якою буде її тривалість та остаточне вирішення».
  • Два заводи компанії в Україні можуть бути знищені, що призведе до фінансового збитку, додали в компанії. В Україні працює близько 500 співробітників P&G.

Контекст

У Росії компанія працює понад 30 років. Там діє два заводи P&G – у Санкт-Петербурзі та Новомосковську Тульської області. P&G має приблизно 2500 співробітників у Росії.

Компанії належать бренди Pampers, Ariel, Tide, Lenor, Always, Tampax, Braun, Gillette, Head & Shoulders, Pantene, Fairy, Mr. Proper, Oral-B, Blend-a-Med, Old Spice, Safeguard. В Україні Procter & Gamble має завод у Борисполі Київської області та Покрові Дніпропетровської області. Вони випускають товари жіночої гігієни Always, пральні порошки Gala, мийні засоби Fairy і порошки Tide. Always експортують у 80 країн. 

До повномасштабної війни бізнес P&G в Росії та Україні становив від 1,5% до 2% її чистих продажів і глобального прибутку, повідомили керівники компанії під час розмови з аналітиками. У березні компанія повідомила, що зупиняє інвестиції та рекламну діяльність у Росії. У продажі залишаться тільки товари базової гігієни. Також P&G пожертвувала кошти Червоному Хресту (суму не розголошено) й відправила продукти компанії: підгузки, товари жіночого догляду та інші предмети першої необхідності.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні