Категорія
Новини
Дата

НБУ продав $3,1 млрд у травні. Це значно зменшило його резерви

1 хв читання

За підсумками травня Нацбанк продав на міжбанківському ринку $3,1 млрд, свідчать дані НБУ. Це найбільший місячний обсяг інтервенцій регулятора від початку 2024 року.

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Деталі 

  • За останній тиждень травня НБУ продав на валютному ринку $1,1 млрд, тижнем раніше було $684 млн.
  • Загалом за підсумками травня сальдо інтервенцій центробанку склало $3,1 млрд. За попередні місяці обсяги інтервенцій НБУ були відчутно меншими – $1,8 млрд та $2,3 млрд у березні та квітні відповідно. 
Інтервенції НБУ на валютному ринку у 2022-2024 роках

Графіка: Анастасія Решетнік

  • Значне збільшення інтервенцій НБУ відбулось на тлі суттєвого падіння курсу гривні. Так, за три місяці весни офіційний курс долара зріс на 2,5 грн – з 38,05 на 1 березня до 40,5 грн/$ на 31 травня. 
  • Збільшення інтервенцій призведе до відчутного зменшення золотовалютних резервів. У травні Мінфін залучив лише $20 млн від Світового банку та $132 млн від розміщення валютних ОВДП, чого було недостатньо навіть для покриття платежів за валютними боргами. Тому скорочення золотовалютних резервів за підсумками місяця Forbes оцінює у більш як $3 млрд. Відповідно, якщо на кінець квітня міжнародні резерви НБУ становили $42,4 млрд, то зараз їхній обсяг має бути близьким до позначки $39 млрд.

Контекст 

У 2024 році Нацбанк дещо змінив свою стратегію на валютному ринку і зменшив обсяг інтервенцій відносно загальних обсягів ринку, ідеться у матеріалі Forbes. Це призвело до поступової девальвації гривні, і вперше в історії офіційний курс долара перевищив 40. 

До того ж нещодавно НБУ запровадив найбільший пакет пом’якшення валютних обмежень, що стало причиною збільшення попиту на валюту. Зокрема, більше валюти бізнес купує для імпорту послуг, адже в цьому сегменті скасували усі обмеження, казав Forbes директор департаменту аналітичних досліджень Райффайзен Банку Олександр Печерицин. 

Також Forbes розбирав, чи з пришвидшенням девальвації став долар більш привабливим активом, ніж гривневі інвестиції.

У червні очікується відновлення надходжень фінансування. Так, вчора Україна та МВФ досягли угоди на рівні персоналу про отримання пʼятого траншу за програмою EFF обсягом 1,67 млрд СДР ($2,21 млрд за поточним курсом). Також очікується подальше надходження фінансування від Європейського Союзу за програмою Ukraine Facility. Відповідно, у червні зростання резервів НБУ може відновитися.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні