Категорія
Новини
Дата

НБУ уклав договір про валютний своп із центробанком Польщі на $1 млрд

Національний банк України та Національний банк Польщі підписали договір про здійснення операції валютний своп гривня/долар США обсягом до $1 млрд в еквіваленті, йдеться у повідомленні НБУ.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Отримані кошти у межах валютного свопу дадуть змогу збільшити міжнародні резерви та підтримати макрофінансову стійкість України, сказав заступник голови НБУ Юрій Гелетій.  
  • Договір про здійснення валютного свопу гривня/долар між центробанками України та Польщі набрав чинності 21 березня. Термін дії угоди – 1 рік із можливістю пролонгації.

Контекст

Рішення про проведення валютного свопу з Україною було ухвалене Нацбанком Польщі в перший день нападу РФ на Україну – 24 лютого. 

Україна вже отримувала допомогу від польського центробанку в 2015 році. Тоді НБУ і Narodowy Bank Polski підписали угоду про відкриття своп-лінії у розмірі до 4 млрд злотих.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні