Категорія
Новини
Дата

НБУ уклав договір про валютний своп із центробанком Польщі на $1 млрд

Національний банк України та Національний банк Польщі підписали договір про здійснення операції валютний своп гривня/долар США обсягом до $1 млрд в еквіваленті, йдеться у повідомленні НБУ.

29 лютого буває раз на 4 роки.💸 Тому ми даруємо 40% знижки на річну диджитал-підписку на сайт Forbes. Вартість зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом F29 тільки 28-29 лютого. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Отримані кошти у межах валютного свопу дадуть змогу збільшити міжнародні резерви та підтримати макрофінансову стійкість України, сказав заступник голови НБУ Юрій Гелетій.  
  • Договір про здійснення валютного свопу гривня/долар між центробанками України та Польщі набрав чинності 21 березня. Термін дії угоди – 1 рік із можливістю пролонгації.

Контекст

Рішення про проведення валютного свопу з Україною було ухвалене Нацбанком Польщі в перший день нападу РФ на Україну – 24 лютого. 

Україна вже отримувала допомогу від польського центробанку в 2015 році. Тоді НБУ і Narodowy Bank Polski підписали угоду про відкриття своп-лінії у розмірі до 4 млрд злотих.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні