Категорія
Новини
Дата

НБУ викупив військові облігації на 20 млрд грн

Національний банк викупив військові облігації уряду на суму 20 млрд грн. Ця сума становить близько 1,3% від загальної суми видатків державного бюджету України на 2022 рік, повідомила пресслужба НБУ.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • НБУ фінансуватиме лише критичні видатки уряду в обмежених обсягах, заявляє регулятор. Доцільність подальших операцій із фінансування критичних видатків уряду визначатиметься окремими рішеннями Нацбанку. 
  • Надання кредитів державі з боку НБУ є тимчасовим заходом в умовах воєнного стану, сказано в повідомленні. 
  • Після завершення війни і повернення економіки та фінансової системи до функціонування на ринкових засадах Нацбанк обіцяє відновити традиційний формат інфляційного таргетування з плаваючим обмінним курсом і забороною фінансування держбюджету.

Контекст

Уряд прийняв рішення здійснити державні внутрішні запозичення в обсязі до 400 млрд грн шляхом поетапного випуску військових облігацій. Покупцем військових облігацій внутрішньої державної позики, випуск яких планується в обсязі до 400 млрд грн, буде НБУ.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні