Категорія
Новини
Дата

Netflix втратив майже мільйон підписників у другому кварталі. Це вдвічі менше, ніж очікувалося

Потоковий сервіс Netflix у другому кварталі 2022 року втратив 970 000 підписників, пише Reuters. Це вдвічі менше, ніж компанія прогнозувала у квітні. Сервіс фіксує зниження бази підписників другий квартал поспіль.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • У першому кварталі кількість підписників скоротилася на 200 000, до 221,6 млн. У другому кварталі компанія прогнозувала втрату 2 млн користувачів.
  • У квітні-червні найбільше клієнтів пішло в США та Канаді – 1,3 млн. Це сталося на тлі підвищення вартості передплати. 
  • Ще 770 000 клієнтів Netflix втратив у Європі та на Близькому Сході. У Латинській Америці ситуація не змінилася, а Азіатсько-Тихоокеанський регіон відзначився зростанням на 1 млн клієнтів.
  • Водночас на третій квартал відеоплатформа прогнозує зростання кількості підписників на 1 млн – до 221,67 млн.

Контекст

Netflix – найбільший у світі сервіс потокового відео. Згідно з листом Netflix акціонерам, в другому кварталі виручка компанії сягнула $7,97 млрд, а чистий прибуток склав $1,44 млрд.

У червні стало відомо, що Netflix скоротив близько 300 працівників. Перший великий раунд звільнень пройшов у травні 2022 року. Тоді без роботи залишилося 150 осіб із основного штату та кілька десятків найманих працівників. Усього у компанії працюють близько 11 000 працівників по всьому світу.

Паралельно зі скороченням витрат Netflix шукає нові напрямки отримання доходу. Сюди входять плани з підтримкою реклами й додаткові збори для тих, хто ділиться своїми обліковими записами з людьми з інших домогосподарств. Зараз Netflix дозволяє ділитися доступом з людьми тільки зі свого домогосподарства.

З початку року акції компанії здешевшали на 70%. Ще у січні їх можна було придбати по $600 за штуку, сьогодні – $181,71. Такий спад пов’язаний зі зменшенням аудиторії. Частина інвесторів подала на Netflix до суду через замовчування проблем із підписниками. Один з найбільших акціонерів компані Вільям Акман одразу після оголошення звіту за перший квартал оголосив про продаж усіх своїх акцій Netflix.

У березні Netflix призупинив роботу в Росії на знак протесту проти повномасштабного вторгнення країни в Україну. У Росії платформа мала 700 000 підписників.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні