Neuralink Ілона Маска залучив $280 млн фінансування на чолі з фондом Пітера Тіля /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Neuralink Ілона Маска залучив $280 млн фінансування на чолі з фондом Пітера Тіля

Getty Images

Стартап Ілона Маска з виробництва мозкових чипів Neuralink залучив $280 млн у рамках раунду фінансування під керівництвом Founders Fund Пітера Тіля через кілька місяців після отримання схвалення на своє перше клінічне випробування на людях, пише Reuters.

⚡️В останні дні весни даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом F700 до кінця місяця Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Компанія не розкрила оцінку, за якою вдалося залучити кошти. У червні компанія була оцінена приблизно в $5 млрд після приватних угод із акціями.
  • «Ми дуже схвильовані цією наступною главою в Neuralink», – йдеться в повідомленні компанії на платформі соціальних мереж X (раніше – Twitter), що належить Маску.

Контекст

Neuralink розробляє мозкові імплантати з 2016 року і сподівається, що зрештою вони стануть рішенням у разі невиліковних станів, таких як параліч і сліпота.

Раніше Neuralink зіткнулася з проблемами безпеки, після того як кілька її мавп було піддано евтаназії, у тому числі через підозри на інфекції, повʼязані з пристроєм. Стандартною практикою під час розробки фармацевтичних препаратів і медичних пристроїв є проведення доклінічних випробувань на тваринах.

У грудні 2022 року Ілон Маск заявив, що Neuralink Corp. має бути готова протестувати свою технологію на людях через шість місяців, пише The Wall Street Journal. Компанія працювала над усуненням побоювань FDA щодо перегріву пристрою, а також токсичних хімічних речовин, що просочуються в мозок з імплантату, які можуть спричинити шкоду.

Компанія хоче мати змогу допомогти відновити зір і дати змогу людям із важкими формами інвалідності рухатися та спілкуватися, розшифровуючи активність мозку. Зрештою, Neuralink хоче відкрити клініки, де пацієнти могли б імплантувати пристрій у мозок за допомогою хірургічних роботів.

У березні стало відомо, що Neuralink звернувся до одного з найбільших центрів нейрохірургії США як до потенційного партнера з клінічних випробувань, готуючись протестувати свої пристрої на людях, щойно регулювальні органи дадуть дозвіл. У травні стартап отримав схвалення Управління продовольства та медикаментів США (FDA) щодо випробування на людях, повідомила компанія. У Neuralink заявили, що це є «важливим першим кроком».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні