Нічна ракетна атака Росії на об'єкти енергетичної інфраструктури не вплинула на баланс в енергосистемі України. Обмеження постачання електроенергії не планується, повідомила пресслужба НЕК «Укренерго».
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- Нічна атака ракетами та дронами не призведе до необхідності обмежувати споживання електроенергії, зазначили в «Укренерго». Проте споживання підвищилося порівняно з учорашнім днем.
- Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній уже п’яту добу поспіль, і сьогодні наразі теж не прогнозується. Електростанції виробляють достатньо електроенергії для покриття наявного споживання, заявляють у компанії.
- Працюють усі види електростанцій в енергосистемі, теплова та гідрогенерація забезпечують покриття пікового споживання в ранкові та вечірні години. За даними «Укренерго», імпорт електроенергії знижується в результаті стабілізації електропостачання в країні.
- Через відсутність дефіциту потужності ліміти споживання до областей на сьогодні не доводились. В Одесі через пошкоджену інфраструктуру все ще є мережеві обмеження, заявили в «Укренерго».
- Енергетики продовжують аварійно-відновлювальні роботи на низці електростанцій, які зазнали значних пошкоджень ракетних та дронових атак росіян.
Контекст
У ніч на 16 лютого Росія завдала чергового масованого ракетного удару по Україні. Сили ППО збили 14 із 32 ворожих ракет. Є влучання в об’єкти критичної інфраструктури в кількох областях.
Понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі й знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС.
Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, заявляють в «Укренерго».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.