Категорія
Новини
Дата

Нічні ракетні обстріли Росії не вплинули на роботу енергосистеми – «Укренерго»

Нічна ракетна атака Росії на об'єкти енергетичної інфраструктури не вплинула на баланс в енергосистемі України. Обмеження постачання електроенергії не планується, повідомила пресслужба НЕК «Укренерго».

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Нічна атака ракетами та дронами не призведе до необхідності обмежувати споживання електроенергії, зазначили в «Укренерго». Проте споживання підвищилося порівняно з учорашнім днем.
  • Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній уже п’яту добу поспіль, і сьогодні наразі теж не прогнозується. Електростанції виробляють достатньо електроенергії для покриття наявного споживання, заявляють у компанії.
  • Працюють усі види електростанцій в енергосистемі, теплова та гідрогенерація забезпечують покриття пікового споживання в ранкові та вечірні години. За даними «Укренерго», імпорт електроенергії знижується в результаті стабілізації електропостачання в країні.
  • Через відсутність дефіциту потужності ліміти споживання до областей на сьогодні не доводились. В Одесі через пошкоджену інфраструктуру все ще є мережеві обмеження, заявили в «Укренерго».
  • Енергетики продовжують аварійно-відновлювальні роботи на низці електростанцій, які зазнали значних пошкоджень ракетних та дронових атак росіян. 

Контекст

У ніч на 16 лютого Росія завдала чергового масованого ракетного удару по Україні. Сили ППО збили 14 із 32 ворожих ракет. Є влучання в об’єкти критичної інфраструктури в кількох областях.

Понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі й знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. 

Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, заявляють в «Укренерго».

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні