Нічна ракетна атака Росії на об'єкти енергетичної інфраструктури не вплинула на баланс в енергосистемі України. Обмеження постачання електроенергії не планується, повідомила пресслужба НЕК «Укренерго».
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- Нічна атака ракетами та дронами не призведе до необхідності обмежувати споживання електроенергії, зазначили в «Укренерго». Проте споживання підвищилося порівняно з учорашнім днем.
- Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній уже п’яту добу поспіль, і сьогодні наразі теж не прогнозується. Електростанції виробляють достатньо електроенергії для покриття наявного споживання, заявляють у компанії.
- Працюють усі види електростанцій в енергосистемі, теплова та гідрогенерація забезпечують покриття пікового споживання в ранкові та вечірні години. За даними «Укренерго», імпорт електроенергії знижується в результаті стабілізації електропостачання в країні.
- Через відсутність дефіциту потужності ліміти споживання до областей на сьогодні не доводились. В Одесі через пошкоджену інфраструктуру все ще є мережеві обмеження, заявили в «Укренерго».
- Енергетики продовжують аварійно-відновлювальні роботи на низці електростанцій, які зазнали значних пошкоджень ракетних та дронових атак росіян.
Контекст
У ніч на 16 лютого Росія завдала чергового масованого ракетного удару по Україні. Сили ППО збили 14 із 32 ворожих ракет. Є влучання в об’єкти критичної інфраструктури в кількох областях.
Понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі й знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС.
Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, заявляють в «Укренерго».



26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.