Категорія
Новини
Дата

Німецький імпортер газу Uniper втратив понад €12 млрд за перше півріччя

Основний імпортер газу Німеччини Uniper зазнав збитків у розмірі €12,3 млрд ($12,5 млрд) за першу половину року. Понад половина збитків повʼязана з газовою кризою, спричиненою Росією, пише Reuters.

Ключові факти

  • У компанії зазначили, що більше половини чистих збитків повʼязані із різким скороченням поставок газу з Росії, яка скоротила потоки газу газопроводом «Північний потік – 1». 
  • Збиток також включає втрати у розмірі €2,7 млрд від зупинки проєкту газопроводу «Північний потік – 2».
  • «Протягом декількох місяців Uniper відіграє вирішальну роль у стабілізації постачання газу до Німеччини ціною багатомільярдних збитків внаслідок різкого скорочення постачання газу з Росії», – заявив генеральний директор компанії Клаус-Дітер Маубах.
  • В Uniper повідомили, що у 2022-му очікують середній або високий однозначний операційний збиток у мільярдах євро і що наступний рік стане перехідним роком, перш ніж група зможе вийти із «зони збитків» у 2024 році.
  • Акції Uniper вже впали більш ніж на 9%.

Контекст

Uniper мала отримати допомогу на €15 млрд, погоджену з урядом минулого місяця, після того, як Росія різко скоротила потоки газу, змусивши компанію купувати газ в інших місцях за набагато вищими цінами.

Зазначається , що ця допомога оголила залежність Німеччини від імпорту російського газу, на який припадало близько 55% від загального обсягу минулого року, а також витрати, повʼязані з пошуком альтернативних джерел для забезпечення провідної економіки Європи, йдеться у матеріалі.

У межах державної допомоги Німеччина отримає 30% акцій Uniper та пообіцяла кредитні лінії на €9 млрд через KfW, €5 млрд з яких уже використано.

Крім акціонерного капіталу, що надається державою, та більших кредитів від державного кредитора KfW, допомога також буде надана у вигляді податку на газ, який дозволить комунальним підприємствам з жовтня перекласти більшу частину витрат на купівлю дорожчого газу на споживачів, повідомили в Uniper. У компанії вважають, що це значно скоротить збитки, починаючи вже із четвертого кварталу.

Матеріали по темі
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні