Категорія
Новини
Дата

«Норнікель» російського мільярдера Потаніна скоротить виробництво. У компанії проблеми з постачанням обладнання

Російська гірничо-металургійна компанія «Норільський нікель», яку очолює один із найбагатших людей Росії Володимир Потанін, планує цього року скоротити виробництво нікелю та кобальту, ключових для акумуляторних батарей, у звʼязку із затримкою ремонту заводу та пожежею на НПЗ, пише Bloomberg.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Найбільший виробник рафінованого нікелю, ймовірно, знизить випуск цього металу на 4–5% із рівня 219 000 т у 2022 році у звʼязку з проведенням ремонтних робіт, які були перенесені з минулого року через проблеми з постачанням обладнання, повідомив старший віце-президент Сергій Степанов. Виробництво кобальту скоротиться більш ніж удвічі, порівняно з тим, що було до вересневої пожежі на Кольській АЕС.
  • Скорочення обсягів виробництва «Норнікеля» також свідчить про те, що на російське виробництво металів впливає припинення постачання обладнання та технологій західними фірмами.
  • «Норнікель» очікує, що виробництво нікелю цього року становитиме від 204 000 до 214 000 т. Виробництво кобальту може становити 1000 т проти 2500 т в останні роки, каже Степанов. За його словами, минулого року компанія зосередилася на відновленні своїх ланцюжків поставок та зуміла привезти деяке виробниче обладнання з Азії. Тож цього року потрібно буде провести відкладений ремонт.
  • Щодо кобальта «Норнікелю» вдалося відновити частину виробництва, яка постраждала після вересневої пожежі в одному з цехів Кольської філії. 
  • Цього року компанія може виробити до 2,6 млн унцій паладію та 643 000 унцій платини, йдеться в повідомленні, порівняно із минулорічними показниками у 2,79 млн унцій та 651 000 унцій – відповідно.

Контекст

«Норнікель» контролює приблизно десяту частину світового ринку нікелю. У грудні агентство повідомило, що «Норнікель» розглядає можливість скорочення виробництва нікелю, оскільки деякі європейські покупці уникають поставок з Росії, а також на тлі потенційного профіциту.

Ціни на нікель були волатильними через низьку ліквідність після безпрецедентного короткого продажу на Лондонській біржі металів у березні. Ціна на кобальт різко впала після досягнення багаторічного максимуму в середині 2022 року, частково через зниження попиту на електроніку в Китаї та перспективи збільшення пропозиції в майбутньому.

«Норнікель» переглядає свою стратегію та налагоджує тісніші звʼязки з такими країнами, як Китай, Туреччина й Марокко, через західні санкції щодо російської економіки.

Західні уряди утримуються від ударів по «Норнікелю», памʼятаючи про збої на ринках алюмінію після того, як у 2018 році проти суперника Потаніна Олега Дерипаски та його групи «Русал» були запроваджені санкції.

Минулого місяця Потаніна було внесено до списку санкцій США в рамках ширших заходів, спрямованих проти людей і компаній, близьких до президента Володимира Путіна, санкції проти нього запровадили також Велика Британія та Канада. Потанін є виконавчим директором «Норнікеля» та найбільшим акціонером, який володіє 36% через свою холдингову групу «Інтеррос».

За оцінками американського Forbes, статки Потаніна становлять $26,4 млрд, що робить його 51-ю найбагатшою людиною у світі. У 2022 році він посів друге місце в списку найбагатших бізнесменів Росії. Російський Forbes оцінює його статки у $17,3 млрд. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні