Норвегія та Данія відправлять Україні 8000 артилерійських снарядів
Категорія
Новини
Дата

Норвегія та Данія відправлять Україні 8000 артилерійських снарядів

Україна отримає 8000 артилерійських снарядів, йдеться у повідомленні Міністерства оборони Норвегії. Країна жертвує самі снаряди, а Данія – відповідні підривники.

Ключові факти

  • У відомстві повідомили, що Україна має значну потребу в артилерійських боєприпасах. Міністр оборони Бьорн Арільд Грам зазначив, що для безпеки Європи та Норвегії важливо, щоб Україні вдалося протистояти Росії, і країна продовжить надавати підтримку найближчими роками. 
  • Артилерійські снаряди поставляються із власних запасів Збройних сил Норвегії. Раніше Норвегія передала загалом 20 000 артилерійських снарядів.
  • Виконувач обовʼязків міністра оборони Данії Трольс Лунд Пульсен додав, що країна разом з іншими країнами ЄС і НАТО перебуває у процесі надання військової допомоги. 
  • Снаряди є стандартними 155-мм артилерійськими боєприпасами НАТО і доповнять пожертвувані Данією 19 самохідних гаубиць Caesar.

Контекст

Щодня Росія випускає по Україні понад 20 000 артилерійських снарядів – стільки, скільки європейські заводи виробляють за місяць. Україна ж вистрілює близько чверті цього обсягу. Виробники оборонної продукції намагаються наростити виробництво для поповнення національних запасів, а також підтримки постачань до України. 

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков перед зустріччю з європейськими колегами у Швеції повідомив, що Україні терміново потрібні артилерійські боєприпаси у великій кількості, і проєкту пропозиції ЄС щодо використання €1 млрд на закупівлю снарядів буде недостатньо, пише Bloomberg. Він додав, що Україна також має потребу в системах ППО, бронетехніці й танках. «Нам потрібен 1 млн снарядів, і це коштуватиме приблизно €4 млрд, – сказав Резніков журналістам. – Нам потрібно більше».

Посли ЄС погодили додаткові €2 млрд до Європейського фонду миру, щоб засвідчити «незмінну прихильність ЄС військовій підтримці України та інших партнерів», повідомляє представництво Швеції в ЄС.

Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, розповсюдила трикомпонентний план, в якому пропонується негайно передати Україні боєприпаси, зокрема 155-мм артилерійські снаряди, з існуючих запасів або бути в очікуванні замовлень. ЄК також закликала обʼєднати замовлення для європейської промисловості та пообіцяла запропонувати заходи щодо скорочення бюрократичної тяганини, що заважає галузі нарощувати обсяги виробництва.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні