Категорія
Новини
Дата

«Нова Пошта» і ДСНС почали розробку роботів-саперів

«Нова Пошта» спільно з Державною службою з надзвичайних ситуацій (ДСНС) розпочала розробку роботів-саперів, йдеться у повідомленні пресслужби компанії. 

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Це буде перший український робот-сапер для розмінування водойм, а інший вид – для суші, зазначили в НП. Вони зможуть не лише знаходити міни, а й знешкоджувати їх. 
  • У ДСНС визначили основні вимоги до таких роботів, а «Нова Пошта» взяла на себе відповідальність за технічний напрям, а також за пошук та залучення партнерів.  
  • НП накопичила чималий досвід у сфері роботизації, заявляють в компанії. Разом із українськими стартапами й власною R&D командою НП розробила та впровадила вже три моделі роботів на своїх потужностях.
  • «Тепер ми використаємо цю експертизу у спільному проєкті з рятувальниками, щоб допомогти швидше повернути Україну до безпечного життя», – сказав Олексій Тараненко, директор з розвитку «Нової Пошти».
  • У планах компаній – розробити і забезпечити розрахунки піротехніків щонайменше по 20 роботів кожного типу.

Контекст

Україна наразі – одна з найзамінованіших країн у світі. Близько 200 000 кв. км, а це майже третина території держави, потребують розмінування. Найшвидше це можуть зробити роботи, заявляють в НП.

«Нова Пошта» співпрацює із ДСНС ще за кількома напрямами: матеріально-технічне забезпечення рятувальних бригад та їх логістична підтримка по всій країні.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні