«Тиха» кімната, десятки дощок і ніяких стін. Як виглядає простір, де створюють ідеї в «Новій Пошті»
Категорія
Компанії
Дата

«Тиха» кімната, десятки дощок і ніяких стін. Як виглядає простір, де створюють ідеї в «Новій Пошті»

У січні 2020 року «Нова Пошта» відкрила Інноваційний хаб. Його створили, щоб налагодити спілкування між департаментами, командну роботу та генерувати ідеї

«Ми зібрали в одному просторі професіоналів із різних відділів, щоб швидко виводити нові продукти на ринок», – пояснює директор департаменту досліджень і розробки Володимир Масюк. Для цього хаб зробили просторим і мобільним.

Концепція підійшла і для карантинного часу. В рухомій структурі хаба зручно дотримуватися дистанції, а в невеликих «переговорках» і кабінах для індивідуальної роботи проводять онлайн-конференції.

Цінностями «Нової Пошти» Масюк називає швидкість, доступність і якість. Вони відображені в структурі хаба. Швидкість розробки проектів у ньому збільшилася, каже директор. «На початку зустрічі ми малюємо на стіні завдання, а до кінця вже готові бізнес-вимоги, які можна відправляти в роботу», – додає він.

Інноваційний хаб «Нової Пошти» розташований в київському бізнес-центрі «Європа». Простір площею 720 квадратних метрів відокремлено від основного офісу. Тут працює крос-функціональна команда: розробники, проджект-менеджери, IT-фахівці та маркетологи.

Попередній слайд
Наступний слайд

Щоб стимулювати ефективну командну взаємодію, робочу зону зробили відкритим простором. За допомогою великих вікон приміщення значно розширили візуально. Відкривається вид на Голосіївський район Києва і ліс Конча-Заспи. «У нас немає кабінетів, дверей, ніяких бар'єрів, – розповідає Володимир Масюк. – До будь-якого співробітника можна підійти з питанням у будь-який момент».

Попередній слайд
Наступний слайд

Розрахований на 50 посадкових місць амфітеатр – найбільша загальна зона. Тут презентують нові продукти й проходять Happy Friday – щотижневі збори, на яких команди діляться розробками і планами. В амфітеатрі встановлені екран, лазерний проектор, колонки та телевізори. Сидіння піднімаються вгору, а спікер перебуває в центрі внизу. «Так зручно виступати – відчуття, ніби вийшов на арену», – ділиться враженням Володимир.

Володимир Масюк, директор департаменту досліджень і розробки «Нової Пошти».

Володимир Масюк, директор департаменту досліджень і розробки «Нової Пошти».

Попередній слайд
Наступний слайд

Одне з улюблених місць команди – звукоізольована кімната для стендап-мітингів і десятихвилинних зустрічей. Приміщення обладнане плазмою з дев'яти телевізорів. Його головні технологічні особливості – звуконаправлений мікрофон і камера, яка перемикається на співробітника, що говорить у цей час. «Це дуже зручно на онлайн-коллі», – зазначає Масюк.

У хабі створили умови для постійного спілкування між департаментами. «Це правильний спосіб забезпечити розвиток проекту», – каже Масюк. Крім трьох «переговорок» для швидких нарад встановлені зручні дивани з високими звукоізоляційними спинками. Їхні підлокітники мобільні – це дає можливість повернути екран до співрозмовника.

Попередній слайд
Наступний слайд

Командам «Нової Пошти» потрібні інструменти для створення й візуалізації ідей. Це було одним із запитів співробітників до нового офісу. У хабі багато дощок, екранів і рухливих телевізорів. Якщо співробітникам треба місце для візуалізації особливо масштабної ідеї, вони використовують для брейншторму стіну з шестиметровою маркерною дошкою.

Попередній слайд
Наступний слайд

Хаб складається з рухомих елементів, які комбінуються один з одним. Наприклад, столи різних форм можна рухати і збирати залежно від завдання: індивідуальна робота, швидка зустріч чи глобальна нарада. По офісу розставлені різнокольорові шумопоглинаючі екрани та двосторонні дошки – вони потрібні для зонування. З одного боку на них маркерні дошки, а з іншого – звукоізоляційні панелі.

Попередній слайд
Наступний слайд

У хабі «Нової Пошти» зроблений акцент на колаборації. Але співробітники можуть попрацювати і окремо від інших. Для цього створили «тиху» кімнату, стилізовану під бібліотеку. У ній не проходять зустрічі і не можна голосно розмовляти. До робочих місць на диванах підведені необхідні комунікації – розетки та роз'єми для ґаджетів. У кімнаті зібрано художню літературу та книги з маркетингу, філософії та психології. Тут же записують внутрішні подкасти «Нової Пошти».

Попередній слайд
Наступний слайд

У просторі є столи для роботи стоячи та індивідуальні кабінки. Електрика, світло та вентиляція в них включаються автоматично, коли заходить співробітник. На стільниці – необхідні роз'єми й виїмки для планшетів.

Формат роботи в компанії завжди був змішаним. «Сьогодні співробітник в офісі, завтра – у відділенні, післязавтра – на терміналі», – пояснює Масюк. Тому закріплених робочих місць у хабі немає. Всі працюють у командах. Кожна з них обирає місце роботи, враховуючи необхідні інструменти.

Оскільки робочі місця не закріплені, а столи не обладнані тумбочками та ящиками, для співробітників зробили локери.

Всього в «Новій Пошті» 32 000 співробітників. Ще 10 000 – у франчайзинговій мережі. У всіх офісах компанії працюють близько 2000. Інноваційний хаб розрахований на 90 осіб. «Під час карантину до офісу ходять за необхідністі», – каже Масюк. Це залежить від функцій конкретного підрозділу та співробітника.

Попередній слайд
Наступний слайд

Щоб у приміщенні не було відлуння, на стелі встановили шумопоглинаючі панелі у вигляді логотипу «Нової Пошти».

Попередній слайд
Наступний слайд

Посеред робочої зони – відкриту ділянку. У «Новій Пошті» його називають «центральною вулицею». Тут можна пройтися і розім'ятися посеред робочого дня, не відчуваючи себе в замкнутому просторі. «Ширина приміщення дає широкий погляд на процеси», – впевнений Володимир Масюк.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий Forbes вже у продажу

Новий Forbes вже у продажу

Рейтинг зарплат | 15 найкомфортніших банків