Новопризначений головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський озвучив основні завдання, які стоять перед керівництвом ЗСУ. Серед них – планування, логістика, застосування безпілотних систем. Про це йдеться у повідомленні Сирського в його телеграм-каналі.
Ключові факти
- На порядку денному стоять нові завдання. Насамперед це чітке та детальне планування дій усіх органів військового управління, об’єднань, з’єднань і частин з урахуванням потреб фронту у новітній зброї, яка надходить від міжнародних партнерів, зазначив Сирський.
- Також він відзначив, що швидкий і раціональний розподіл та доставка усього необхідного для бойових частин був і залишається основним завданням військової логістики.
- Знати всі без винятку потреби фронту і володіти ситуацією на кожній його ділянці – завдання штабів усіх рівнів, наголосив Сирський. За його словами, саме кваліфікація особового складу органів військового управління є вирішальною для розробки й успішної реалізації задумів та планів.
- «Життя і здоров’я військовослужбовців завжди були та є головною цінністю Української армії. Відтак, дотримання балансу між виконанням бойових завдань та відновленням частин і підрозділів з інтенсифікацією навчання та підготовки особового складу залишається як ніколи актуальним», – йдеться у повідомленні.
- Головнокомандувач також акцентував на запровадженні нових технічних рішень і масштабування успішного досвіду, зокрема, застосування безпілотних систем, сучасних засобів радіоелектронної боротьби.
Контекст
8 лютого президент Володимир Зеленський призначив головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковника Олександра Сирського замість генерала Валерія Залужного. Перед цим президент повідомив, що провів зустріч із Залужним і анонсував зміни в керівництві ЗСУ.
Зеленський також озвучив наступні задачі перед новим головкомом:
- На столі має з’явитися реалістичний, детальний план дій ЗСУ на 2024 рік.
- Перезавантаження генералітету – якщо генерал не знає фронту, то такий генерал не служить Україні.
- Перевірка чисельності в штабах – усю невиправдану чисельність слід прибрати. Фронт – це пріоритет.
- Ефективний та справедливий розподіл західної зброї для першої лінії фронту.
- Проблеми з логістикою. Авдіївка не повинна чекати, доки генерали з’ясують, де в них на складах застрягли дрони.
- Дієва система ротацій: ротації обов’язкові.
- Підвищення якості навчання воїнів – тільки навчені солдати на першій лінії.
- Очікуємо призначення першого командувача Сил безпілотних систем.
![«У нього є людяність». Залужний більше не головнокомандувач ЗСУ. Що про нього думають військовослужбовці /Фото Андрій Нестеренко](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/3/6a/ab93a122-62f94e6bc7342b14a9d7514f581d96a3.jpg?v=9276_1)
![Зеленський призначив головнокомандувачем ЗСУ Сирського. Які задачі перед ним стоять? /Фото Getty Images](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/5/1c/c556eed0-55e83c0a782fd5ce18fbff2075e4d1c5.jpg?v=9203_4)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.