Категорія
Новини
Дата

ОАЕ випускають нову ШІ-модель Falcon 2, щоб конкурувати з техногігантами

Державний дослідницький інститут в Обʼєднаних Арабських Еміратах випустив нову модель штучного інтелекту з відкритим кодом, яка може конкурувати з моделями великих технологічних компаній, пише Reuters.

Ключові факти

  • Інститут технологічних інновацій Абу-Дабі (TII) заявив, що випускає серію моделей Falcon 2. TII – дослідницький центр у складі Ради з досліджень передових технологій Абу-Дабі.
  • Генеральний секретар Ради з досліджень передових технологій Фейсал Аль Баннаї заявив, що ОАЕ демонструють, що вони можуть бути великим гравцем у галузі штучного інтелекту.
  • Серія Falcon 2 зʼявилася, коли компанії та країни прагнуть розробити власні великі мовні моделі після випуску ChatGPT у 2022 OpenAI. У той час як деякі вважали за краще зберегти свій ШІ код закритим, інші, такі як Falcon з ОАЕ і Llama з Meta, зробили свій код загальнодоступним для використання всіма охочими.
  • Аль Баннаї сказав, що він з оптимізмом дивиться на характеристики Falcon 2 і що вони працюють над поколінням Falcon 3. За його словами, ОАЕ можуть «дійсно конкурувати з найкращими гравцями світу».

Контекст

ОАЕ роблять величезні інвестиції у штучний інтелект. Але ця ставка також привернула увагу американських чиновників, які минулого року висунули ультиматум: американські чи китайські технології. Еміратська компанія G42, що займається штучним інтелектом, відмовилася від китайського обладнання і продала частки в китайських компаніях, перш ніж отримати інвестиції в розмірі $1,5 млрд від Microsoft, які були скоординовані з Вашингтоном. Таким чином, американський IT-гігант впроваджуватиме новітні ШІ-технології в ОАЕ та у світі.

У межах співпраці G42 розмістить свої застосунки в хмарному сервісі Microsoft Azure. Також компанії працюватимуть над створенням цифрової інфраструктури та передових ШІ-рішень у країнах Близького Сходу, Центральної Азії та Африки.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні