Обʼєднанні Арабські Емірати просять Францію надати консульський доступ до затриманого засновника платформи Telegram Павла Дурова, якого підозрюють у 12 злочинах, пише Bloomberg.
Telegram має близько мільярда активних користувачів. В останні роки ця платформа стала потужним інструментом для комунікації, організації та поширення інформації.
🎬 YouTube-проєкт Forbes Next про майбутніх зірок українського бізнесу. Новий випуск про школу програмування GoIT. Як вона будує мільярдну компанію на світчерах 👉 Дивіться за цим лінком
Деталі
- ОАЕ звернулися до французької влади з проханням надати доступ до Дурова, який є громадянином країни.
- ОАЕ «уважно стежать за цією справою» і надання «всіх необхідних консульських послуг» є «невідкладною справою», йдеться в заяві МЗС країни.
- Водночас охоронця й асистентку Дурова відпустили після допиту, повідомила Le Figaro з посиланням на джерело.
Контекст
Засновника Telegram Павла Дурова затримали ввечері 24 серпня в аеропорту Ле Бурже. Разом із бізнесменом були охоронець і дівчина. Ймовірно, це блогерка і коуч із криптовалют Юлія Вавілова.
Прокуратура Франції підозрює Дурова в 12 злочинах. Під вартою, згідно з рішенням суду, бізнесмен перебуватиме щонайменше до 28 серпня.
Дуров – один із найзагадковіших лідерів IT-індустрії, він веде вкрай закритий спосіб життя. У засновника Telegram чотири громадянства – РФ, Сент-Кітс і Невіс (держава на Карибських островах), Франції та ОАЕ. Паспорти ОАЕ й Франції засновник Telegram отримав у 2021 році. Підстави, за якими він отримав громадянство Франції, невідомі.
Глобальна аудиторія Telegram – 950 млн активних користувачів на місяць, писав Дуров у своєму каналі у липні 2024-го. Українських користувачів Telegram – менше 3% від глобальної аудиторії месенджера, повідомив він у травні цього року. Месенджером Telegram користується 88% українців, йдеться у дослідженні Kantar Ukraine за грудень 2023 року.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.