Категорія
Новини
Дата

Окупанти викрали іноземні судна в порту Маріуполя. Почали вивозити до Росії метал

Російські окупанти анонсували так звану «націоналізацію» 34 суден, що залишились в порту Маріуполя, повідомив радник мера міста Петро Андрющенко. Терористи ДНР вже оголосили про створення власного «торгового флоту».

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Окупанти анонсували «націоналізацію» де-факто викрадення 34 суден, що залишись в порту, написав Андрющенко. За його словами, вже розпочато процес їх перейменування та зміни прапорів.
  • Крім того, на судно РМ3 Росії було завантажено 2500 тонн рулонної сталі. Воно вирушило в порт Ростова-на-Дону, додав він.
  • Водночас ватажок ДНР Денис Пушилін заявив про «націоналізацію» кількох іноземних суден, що стоять в порту Маріуполя і створення власного «торгового флоту». 
  • Повноцінну роботу порту Маріуполя буде відновлено до кінця червня, заявив ватажок терористів.

Контекст

На початку війни в порту Маріуполя залишалися шість іноземних суден – «Царівна» (Болгарія), «Азбург» (Домініканська Республіка), «Смарта» (Ліберія), «Блю стар» (Панама), «Азов конкорд» (Туреччина), «Леді Аугуста» (Ямайка), повідомляв начальник Національного центру управління обороною РФ Михайло Мізінцев. Він заявляв, що країни, в яких зареєстровані компанії-судновласники, не вжили заходів щодо виведення цих суден із порту.

Російські окупанти планують вивозити метал та зерно, які залишилися на території порту в Маріуполі. Для цього ворог намагається частково відновити роботу порту, повідомив раніше директор ДП «Маріупольський морський торговельний порт» Ігор Барський.

На 23 лютого на території порту знаходилося близько 200 000 т металу та чавуну, вартість яких сягає $170 млн. Зерна було 3400 т на складах і ще 9000 т на судні під іноземним прапором біля одного з причалів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні