Категорія
Новини
Дата

Окупація 80% ВЕС змінила лідера на ринку вітрогенерації. «Вітропарки України» Мкртчана посунула ДТЕК ВДЕ Ахметова

1 хв читання

Вітроелектростанція /пресслужба ДТЕК

«Вітропарки України» Едуарда Мкртчана займає найбільшу частку на ринку генерації електрики з вітру на підконтрольних Україні територіях Фото пресслужба ДТЕК

Росія у 2022-му окупувала 80% вітрових електростанцій. Як наслідок ДТЕК ВДЕ Ріната Ахметова поступилася першим місцем на ринку «Вітропаркам України» Едуарда Мкртчана, йдеться у тексті Forbes.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Компанія «Вітропарки України» Едуарда Мкртчана потужністю 169,2 МВт займає найбільшу частку на ринку генерації електрики з вітру на підконтрольних Україні територіях – 28%.
  • На другому місці – ДТЕК ВДЕ завдяки Тигілульській вітроелектростанції потужністю 114 МВт, яку запустили навесні 2023-го.
  • На третьому – Elementum Energy із вітропарками загальною потужністю 100 МВт. Більше половини цієї потужності компанія добудувала у 2023-ому. Це друга черга Дністровської ВЕС в Одеській області на 60,5 МВт.
  • До початку російської навали в Україні було 1683 МВт вітрогенерації. Під окупацію потрапили ВЕС потужністю 1317 МВт або 78% ринку.
  • На окупованих територіях залишились 498 МВт вітрогенерації ДТЕК ВДЕ Ріната Ахметова, 335 МВт «Віндкрафт Україна» шведського бізнесмена Карла Стурена і 248 МВт шведсько-норвезької Emergy, за даними Української вітроенергетичної асоціації.

Контекст

2023 рік – третій в історії України за обсягом збудованих вітряків – 230 МВт. Більше було лише у 2019-му (637 МВт) та у 2021-му (358,9 МВт). Нові вітропарки будували три енергокомпанії: ДТЕК ВДЕ, Elementum Energy, Еко-Оптіма.

У 2024-2025 потужність вітрогенерації може зрости на 896 МВт. Найбільша паливна компанія України ОККО Віталія Антонова планує побудувати вітропарк потужністю 150 МВт, а виробник курятини «МХП» Юрія Косюка – потужністю 60 МВт.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні