Холдинг Ostchem, який обʼєднує підприємства азотної хімії Group DF Дмитра Фірташа, втратив контроль над Сєвєродонецьким обʼєднанням «Азот». Про це йдеться у заяві холдингу. Інформація про швидкий запуск заводу є необґрунтованою та поширюється представниками окупаційної влади Сєвєродонецька за підтримки пропагандистів, наголошують в Ostchem.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Обладнання основних та допоміжних цехів зазнало серйозних пошкоджень через ведення бойових дій на території заводу. Пошкоджено обидва цехи аміаку 1-А та 1-Б, цех азотної кислоти – зруйновано будівлю цеху, естакади тощо.
- Постраждала практично вся інфраструктура підприємства: системи водопостачання та водоочищення, система енергозабезпечення, логістичне та залізничне господарство, зруйновано два сховища метанолу, пошкоджено чотири сховища КАС, заявили в Ostchem.
- Повністю зруйновано систему електропостачання «Азоту». Завод не може отримувати електроенергію ані від «Луганського енергетичного обʼєднання», ані від підстанції 500 кВ «Кремінська».
- Зруйновано системи очищення стічних вод «Азоту» (цех водопостачання). До війни підприємство забезпечувало очищення 100% стічних вод міста.
- Для оцінки масштабів руйнувань та збитків необхідно провести технічний аудит. Зараз це неможливо, оскільки група не контролює завод, а більшість персоналу евакуйовано.
- «Вважаємо неприпустимою ситуацію, коли окупанти усвідомлено наражають на небезпеку людей, змушуючи їх виходити на підприємство. Спроба запустити виробництво з порушенням базових правил безпеки може призвести до жертв та техногенної катастрофи для всього регіону», – заявляють у холдингу.
- В Ostchem наголосили, що після звільнення Сєвєродонецька пріоритетом групи буде відновлення діяльності підприємства та пошук інвестицій для цього.
Контекст
Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» – один із найбільших в Європі виробників аміаку та міндобрив, входить до Group DF Дмитра Фірташа. Останнє офіційне повідомлення групи щодо ситуації датується 9 червня. В ньому сказано, що внаслідок вибухів пошкоджено щонайменше два цехи хімічного підприємства, зокрема цех аміаку. Компанія встигла вивезти небезпечні речовини в останній день лютого.
У 2021 році підприємство виробило 120 666 т аміаку, 422 322 т аміачної селітри, 372 808 т карбаміду, 145 910 т карбамідно-аміачної суміші.
Хімічні підприємства Фірташа обʼєднує холдинг Ostchem, до якого окрім Сєвєродонецького об’єднання «Азот» входять ще три українських виробники мінеральних добрив: «Азот» (Черкаси), «Рівнеазот», «Концерн Стирол» (Горлівка), а також естонська компанія Nitrofert.
Ще в 2014 році, після того як російські війська окупували Горлівку, Ostchem втратив контроль над «Концерном Стирол», Nitrofert не працює з 2013-го. За підрахунками Forbes, станом на початок 2022 року групу Ostchem можна оцінити приблизно у $200 млн, у тому числі сєвєродонецький «Азот» – у $50–60 млн. Таким чином, компанія втратила приблизно 25% своїх активів.
Втрата сєвєродонецького «Азота» не повинна негативно вплинути на виробничі показники Ostchem. За оцінками аналітиків, опитаних Forbes, на частку заводу припадало 15% від загального обсягу виробництва Ostchem. При тому, що саме підприємство було завантажене на 30%.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.