Успішність виконання програми з Міжнародним валютним фондом не тільки забезпечить фінансову допомогу від МВФ на $15,6 млрд, але й критично важлива для отримання $115 млрд фінансування від партнерів упродовж наступних чотирьох років. Про це в інтерв’ю Forbes заявив голова Національного банку Андрій Пишний.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Ідеться про $115 млрд міжнародної допомоги Україні за базового сценарію і $140 млрд – за негативного. «Взаємодія з міжнародними партнерами суттєво прив’язана до програми з МВФ», – наголосив Пишний. Тому Україну не влаштовує нічого, крім 100-відсоткової успішності програми з МВФ, додав він.
- Особливість нинішньої програми з МВФ не тільки в тому, що вона ухвалення для країни в умовах невизначеності (війни), а й у тому, що крім зобов’язань України в ній є зобов’язання наших партнерів, наголосив Пишний.
- Другий перегляд програми МВФ має завершитись орієнтовно у грудні, очікує голова Нацбанку. У разі його успішності Україна отримає транш у $900 млн і загальне фінансування Фонду у 2023 році зросте до $4,5 млрд.
- Попри наявність декількох проблем у виконанні програми – питання перевірок бізнесу, закон щодо PEP – Україна не в ідеальній, але в досить непоганій формі, вважає Пишний.
Контекст
У квітні цього року Україна підписала з МВФ програму розширеного фінансування на 2023-2027 роки на суму $15,6 млрд. Та загалом вона передбачає сукупні потреби України в зовнішньому фінансуванні від партнерів на суму від $114,4 млрд до $139,6 млрд, залежно від сценарію перебігу війни – базовий чи негативний.
Для виконання фінансових зобов’язань від партнерів Україна має виконати план реформ. Ідеться не про сталий список на всі чотири роки, а про конкретні заходи від України під час кожного з перегляду програми.
Загалом програма передбачає 11 переглядів, тож попереду в України їх ще 10, і поки немає визначеності, якими будуть усі зобов’язання України по кожному наступному перегляду, пояснив Пишний.
2 жовтня до України вперше за понад три роки прибула з візитом місія Міжнародного валютного фонду. Під час зустрічі сторони обговорили кроки, необхідні для реалізації чотирирічної програми з Фондом на суму $15,6 млрд.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.