Категорія
Новини
Дата

Перемирʼя на морі почнеться тільки після зняття санкцій із Россельхозбанку та виробників продовольства й добрив – Кремль

1 хв читання

Росія домовилася про зняття санкцій із Россельхозбанку та виробників і експортерів продовольства та добрив. Про це йдеться в офіційному пресрелізі Кремля за підсумками переговорів у Ер-Ріяді, пише «Інтерфакс».

Отримуйте інсайти, що дають перевагу: підпишіться на Forbes Digital та завжди будьте на крок попереду у світі бізнесу.

Від 49 грн на місяць!

Деталі

  • США та Росія (як і США та Україна) погодилися на припинення вогню в Чорному морі та планують розробити заходи для припинення ударів по енергетичній інфраструктурі, йдеться в повідомленні.
  • Проте у Кремлі наголосили, що перемирʼя на морі набуде чинності лише після скасування санкцій не лише з Россельхозбанку, а й з інших фінустанов, задіяних у міжнародній торгівлі продовольством і добривами, а також із російських суден, які здійснюють перевезення.
  • Серед умов виконання цієї домовленості: зняття обмежень на здійснення операцій торговельного фінансування; зняття «санкційних обмежень із компаній-виробників та експортерів продовольства (зокрема, рибопродукції) і добрив, а також зняття обмежень на роботу страхових компаній із вантажами продовольства (зокрема, рибопродукції) і добрив».
  • Інші умови: зняття «обмежень на обслуговування в портах суден і санкцій із суден під російським прапором, задіяних у торгівлі продовольством (зокрема, рибопродукцією) і добривами» та «зняття обмежень «на постачання в РФ сільськогосподарської техніки, а також інших товарів, задіяних у виробництві продовольства (зокрема, рибопродукції) і добрив».

Контекст

США домовилися з Україною і РФ забезпечити безпечне судноплавство і «виключити застосування сили» в Чорному морі. Про це йдеться у двох окремих заявах за підсумками зустрічей американської делегації в Ер-Ріяді з українськими та російськими переговорниками, які відбулися 23–24 березня.

У повідомленні Білого дому зазначається, що США допоможуть відновити доступ Росії до світового ринку для експорту сільгосппродукції та добрив.

Повернення Россельхозбанку до банківської системи SWIFT було однією з ключових вимог Росії для роботи так званої «зернової угоди». Інші вимоги включали доступ до портів, відновлення роботи аміакопроводу Тольятті – Одеса, а також розблокування активів та рахунків російських компаній, які займаються експортом продуктів харчування та добрив.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Перший випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні