«Період звикання триватиме тиждень-два». НБУ розповів, як зріс попит на валюту у перший день гнучкого курсу /Єлизавета Сергієнко/Прес-центр НБУ
Категорія
Новини
Дата

«Період звикання триватиме тиждень-два». НБУ розповів, як зріс попит на валюту у перший день гнучкого курсу

Єлизавета Сергієнко/Прес-центр НБУ

Чистий попит на валюту зріс у перший день гнучкого курсу, надалі він поступово згасатиме, повідомив заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук під час Business Breakfast з редакцією Forbes. Обсяги торгів були близькими до $600 млн.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • На думку Ніколайчука, низка продавців валюти вирішили притримати продажі та спочатку подивитися, як розвиватиметься ситуація. Водночас покупці активізувалися, певною мірою тестували нову систему.
  • «Ми очікуємо, що після сплеску попиту у перший день надалі він поступово згасатиме в міру того, як учасники ринку звикатимуть до нової реальності, – повідомив заступник голови НБУ. – Обсяги торгів були близькими до $600 млн».
  • За його словами, обсяги продажу НБУ були вищими, ніж зазвичай, але це було очікувано. «Ми здійснили цей крок з впровадження керованого гнучкого курсу з позиції сили, маючи достатній обсяг міжнародних резервів, щоб погасити додатковий попит у перші дні», – зазначив він.
  • Ніколайчук підтвердив, що попит з боку населення зріс приблизно на третину. Це стосується як готівкового сегменту у небанківських фінустановах, так і безготівкових інструментів, які є у банках.
  • «Спочатку курс зріс на 20-30 копійок. Десь з середини дня, 3 жовтня, коли населення побачило, що ситуація особливо не змінилася, курс на міжбанківському ринку стабільний та залишається близьким до офіційного, тенденція розвернулася і більшу частину послаблення курс відіграв», – пояснив він, додавши, що «період звикання триватиме тиждень чи максимум два».

Контекст

НБУ оголосив про перехід з 3 жовтня до режиму керованої гнучкості обмінного курсу. У Нацбанку наголосили, що керована гнучкість курсу відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення, який діяв в Україні до 24.02.2022 р. За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому, пояснив регулятор. Що саме змінив Нацбанк і чи слід очікувати паніки на валютному ринку, читайте в матеріалі Forbes.

НБУ вперше з 23 лютого 2022 року почав публікувати довідковий курс гривні на міжбанківському валютному ринку.

На 4 жовтня НБУ встановив офіційний курс гривні на рівні 36,59 грн/$. Це на 2 копійки вище від фіксованого курсу, який діяв з кінця липня минулого року (36,57 грн/$).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні