Категорія
Новини
Дата

Під контроль «Нафтогазу» перейшов ще один облгаз РГК, яку повʼязують із Фірташем

АТ «Чернігівгаз», яке входило в групу РГК, перейшло під контроль держави та увійшло в групу «Нафтогаз». Це 18-те обласне газорозподільне підприємство, яке перейшло під контроль держави з початку року, йдеться у повідомленні пресслужби «Нафтогазу».

Ключові факти

  • Підприємство доставляє газ для майже 360 000 осель. Крім того, воно регулює розподіл газу до бюджетних і релігійних організацій, промислових обʼєктів, а також 12 теплокомуненерго регіону. 
  • Особові рахунки клієнтів, як і тарифи на послуги з розподілу, залишаються незмінними, зазначили в «Нафтогазі».
Під контроль «Нафтогазу» перейшов ще один облгаз РГК, яку повʼязують із Фірташем /Фото 1

Контекст

Групу РГК пов’язують із Дмитром Фірташем. Проте офіційно він не є бенефіціаром цієї компанії.

У травні 2022-го Печерський районний суд арештував і передав в управління АРМА корпоративні права 26 облгазів. Потім уряд передав ці активи в управління «Нафтогазу України». Причина арешту – 1,5 млрд грн несплати за користування мережами.

До кінця року «Нафтогаз» планує замінити керівництво на всіх облгазах РГК, заявляв голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов Forbes. Це завдання «Нафтогаз» переклав на плечі новоствореної компанії «Газмережі». Щоб взяти під контроль розподіл газу в регіоні, «Газмережі» реєструють місцеву філію, яка має отримати ліцензію у НКРЕКП.

Паралельно регулятор має анулювати ліцензію діючого облгазу. Про націоналізацію облгазів та проблеми з цим читайте тут.

Раніше до «Нафтогазу» увійшли АТ «Вінницягаз», АТ «Дніпрогаз», АТ «Дніпропетровськгаз», АТ «Донецькоблгаз», АТ «Івано-Франківськгаз», АТ «Житомиргаз», АТ «Київоблгаз», АТ «Криворіжгаз», АТ «Кіровоградгаз», АТ «Львівгаз», АТ «Миколаївгаз», АТ «Сумигаз», АТ «Харківміськгаз», АТ «Харківгаз», АТ «Хмельницькгаз», АТ «Черкасигаз» та АТ «Волиньгаз».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні