Уряд США – один із найбільших власників біткоїна у світі. Цифрові активи, які зберігаються на гаманцях американських міністерств та відомств, оцінюються у понад $5 млрд, пише The Wall Street Journal.
Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня
Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням.
Ключові факти
- Близько 200 000 біткоїнів були конфісковані у кіберзлочинців або вилучені з чорного ринку. Ці активи зберігаються на апаратних гаманцях, які контролює Мінʼюст США та інші відомства.
- Деякі урядові гаманці публічні, і криптоспільнота пильно стежить за ними, остерігаючись негативного впливу від разового продажу великої кількості монет на глобальний крипторинок, загальна капіталізація якого оцінюється у понад $1 трлн.
- Процес конвертації біткоїна у фіатну валюту досить бюрократичний і займає багато часу, зазначають опитані виданням експерти.
- Уряд може отримати право власності на вилучені активи тільки після рішення суду про конфіскацію. Вже після того він передає їх Службі маршалів США – відомству, що відповідає за ліквідацію конфіскованих активів.
- Схвалення продажу проходить кілька інстанцій перед тим, як монети можуть бути реалізовані на біржі.
Контекст
Вперше Служба маршалів США реалізувала на біржі частину конфіскованих криптоактивів у січні 2021 року. Це відбувалося невеликими обсягами, щоб уникнути негативного впливу на вартість криптовалюти.
У 2016 році, коли криптобіржу Bitfinex зламав підприємець Ілля Ліхтенштейн, біткоїн коштував близько $600. До того часу, коли Ліхтенштейна та його дружину Хізер Морган заарештували у 2022 році, а Мінʼюст оголосив про найбільшу в історії конфіскацію близько 95 000 біткоїнів, ціна піднялася до $44 000.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.