Категорія
Новини
Дата

Підконтрольна МХП словенська компанія купує активи в Албанії

Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав дозвіл словенській Perutnina Ptuj D.O.O., що контролюється агрохолдингом МХП Юрія Косюка, на придбання низки албанських компаній, що спеціалізуються на виробництві й переробленні курятини. Про це 25 квітня повідомив голова АМКУ Павло Кириленко.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Словенська Perutnina Ptuj D.O.O., яка повʼязана з МХП, не здійснює господарської діяльності в Україні, зазначив Кириленко.
  • Завдяки цим транзакціям група МХП планує організувати виробництво та реалізацію курятини в Албанії та Косово, використовуючи свій досвід та технології, йдеться в заявах на концентрацію.
  • «Враховуючи, що ці дії не впливають на українські ринки, Комітет надав дозволи на усі сім заяв, що надійшли від компанії Perutnina Ptuj D.O.O.», – зазначив голова АМКУ.

Контекст

У березні АМКУ дозволив МХП створити спільне підприємство із саудівською компанією Desert Hills Veterinary Services Company Limited. Агрохолдинг Юрія Косюка планує будівництво птахофабрики, інкубатора і комбікормового заводу у Саудівській Аравії.

МХП називає метою нового партнерства «подальший розвиток диверсифікації та зростання на міжнародному рівні». DHV належатиме 55% акцій, а МХП – 45% акцій в СП.

МХП – провідний виробник курятини в Україні. Холдинг контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових та олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць і вирощування поголівʼя, переробки, збуту, дистрибуції та продажу мʼяса птиці.

Основні потужності групи розташовані в Україні, також вона має фабрики в Словенії, Сербії, Хорватії й Боснії та Герцеговині (через Perutnina Ptuj).

МХП посідав восьме місце рейтингу «100 найбільших приватних компаній України» за 2021 рік, який склав Forbes. Власник – Юрій Косюк, загальна кількість працівників – 30 000. Торгові марки МХП – «Наша Ряба», «Легко», «Бащинський».

Чистий прибуток агрохолдингу МХП за девʼять місяців 2023 року досяг $122 млн порівняно зі збитком у $269 млн за аналогічний період минулого року, виторг зріс на 22% і становить $2,3 млрд проти $1,9 млрд у 2022-му.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні