Платформа з відвертим контентом OnlyFans заборонить порно. Навіщо змінюватися, якщо це прибутково /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Платформа з відвертим контентом OnlyFans заборонить порно. Навіщо змінюватися, якщо це прибутково

Shutterstock

Британський сервіс продажу контенту за передплатою OnlyFans з жовтня блокуватиме фото і відео порнографічного змісту, пише Bloomberg. Саме популярність сервісу серед секс-працівників дозволила власнику OnlyFans Леоніду Радвінському – американцю українського походження – стати доларовим мільярдером. З чим пов’язана заборона та як це вплине на фінансові показники компанії

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Блокування стосуватиметься не всіх матеріалів сексуального характеру. Користувачі зможуть публікувати фотографії і відео в оголеному вигляді за умови відповідності нової політики OnlyFans. Що саме передбачатимуть нові правила компанія ще не уточнила.

Зараз правила платформи забороняють контент, в якому хтось когось ґвалтує або бʼє, пише CNN. Також заборонена реклама ескорт-послуг та торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації або проституції. З 16 квітня авторам також заборонено публікувати контент відверто сексуального характеру, «відзнятий у громадському місці, де перехожі з великою ймовірністю можуть побачити дії авторів», пише Vice. «Можна оголятися на відкритому повітрі, якщо це законно в юрисдикції, де контент опублікований, або якщо це приватна територія», – зауважує видання.

OnlyFans перевіряє завантажений контент та авторів за допомогою автоматизованих систем та модераторів. У липні 2021 року OnlyFans схвалив 114 065 акаунтів авторів з 279 222 заявок; платформа деактивувала 15 акаунтів після виявлення в них дитячого порно, за даними Variety.

Чому змінюються правила

OnlyFans посилює правила з жовтня, тому що прагне «забезпечити довгострокову стійкість платформи» і «залишатися місцем для інклюзивної спільноти». Для цього компанія навіть запустила окремий безкоштовний потоковий сервіс без матеріалів сексуального характеру – OFTV. Платформа публікує оригінальний контент авторів OnlyFans на теми фітнесу, кулінарії, розваг, здоровʼя, музики тощо.

Нові правила також потрібні, щоб компанія легше працювала з банками і постачальниками платіжних послуг. Фінансові установи обережно ставляться до грошей від платформ з контентом для дорослих, пояснює TechCrunch. «Більшість сервісів для дорослих постійно бояться втратити прихильність фінустанов і доступ до капіталу», – пише видання. OnlyFans веде переговори про залучення нового фінансування з оцінкою на понад $1 млрд, пише Bloomberg. Сервіс шукає інвесторів, які допоможуть йому стати популярнішим і не асоціюватися з порнографією, щоб більше рекламодавців розміщувалися на платформі.

OnlyFans заборонив публікувати надто відвертий контент після розслідування BBC, яке вийшло 20 серпня. Журналісти виявили, що OnlyFans свідомо не карав авторів за незаконний контент і давав три попередження, перш ніж його видалити. А якщо заборонений контент публікували популярні автори, правила були ще менш суворими. На OnlyFans також було багато дитячого контенту, який не видаляли і не блокували.

10 серпня конгресмени США вже закликали розслідувати OnlyFans і відключити його від платіжних систем. Причина – дитяча порнографія і відсутність механізмів її блокування.

Вплив на бізнес

OnlyFans дозволяє творцям контенту – музикантам, а також зіркам еротики і порно – продавати відео, повідомлення і статті передплатникам сервісу, які платять за підписку від $5 до $50 на місяць. Автор отримує 80% коштів, комісія сервісу – 20%.

Через пандемію COVID-19, студії почали знімати менше фільмів – як для дорослих, так і звичайних. А люди стали проводити більше часу вдома. Кількість творців OnlyFans тим часом зросла майже впʼятеро, до 1,6 млн, серед них зірки Cardi B, DJ Khaled, Fat Joe і Ребекка Мінкофф, а кількість підписників виросла на понад на 500%, до 82 млн. В результаті за минулий фінансовий рік (закінчився в листопаді 2020 року) сервіс збільшив дохід на 540%, до $400 млн. Прибуток зріс до $60 млн з $6,6 млн.

Такий успіх зробив американського бізнесмена українського походження Радвінського, 39, доларовим мільярдером. Він володіє приблизно 75% OnlyFans.

Аналітики пророкували сервісу подальше зростання – дохід до $1,2 млрд у 2021 році та до $2,5 млрд у 2022 році, пише Forbes. Утім, через рішення заборонити надто відвертий сексуальний контент, доходи можуть впасти на 25% протягом наступних декількох місяців, каже керівництво OnlyFans, пише Financial Times.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні