Категорія
Новини
Дата

Помер модельєр і парфумер Пако Рабан

У Франції у віці 88 років помер модельєр і парфумер Пако Рабан, засновник будинку високої моди Paco Rabanne. Про це пише Le Monde і повідомляється в Instagram модного будинку

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Рабан помер у своєму будинку на північному заході Франції, у комуні Плудальмезо.
  • «Серед найвидатніших постатей моди XX століття його спадщина залишиться постійним джерелом натхнення. Ми вдячні панові Рабану за створення нашої авангардної спадщини», – йдеться у повідомленні.

Контекст

Пако Рабан народився в Іспанії, Країні Басків, 18 лютого 1934 року під імʼям Франсіско Рабанеда-і-Куерво. Його мати працювала на баскського модельєра Крістобаля Баленсіага. Однак після смерті батька сімʼя поїхала до Франції.

У Парижі Рабан опинився у 17 років і почав вивчати архітектуру у Національній школі образотворчих мистецтв. 

Карʼєру модельєра він розпочав у 1960-х, спочатку займався виготовленням аксесуарів для модних будинків Dior, Givenchy та Balenciaga.

Свою першу колекцію жіночих суконь, зроблених із металу, він представив у 1966 році. У 1968-му модельєр підписав контракт із барселонською компанією Puig, якій зараз належить бренд Paco Rabanne. Після цього він випустив свої перші парфуми – Calandre.

У 1999 році Рабан пішов на пенсію, а Puig продовжила розвиток його бренду.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні