Категорія
Новини
Дата

ПриватБанк та monobank з 6 липня встановили ринковий курс валют для безготівкових операцій

ПриватБанк та monobank з 6 липня встановили ринковий курс валютообміну для безготівкових операцій.

Ключові факти

  • У першу чергу, це стосується курсів конвертації за картками: зняття готівки та перекази в гривні в Україні з валютних карток, а також всі види операцій за кордоном у валюті з використанням гривневих карток.
  • «Банк встановлює єдині курси обміну валют для оплат картками та купівлі-продажу готівкової валюти у своїх відділеннях, виходячи з ринкової ситуації, нормативних документів регулятора, підтримки цілісності ринку та виходячи з інтересів його клієнтів», – сказано у повідомленні ПриватБанку.
  • ПриватБанк встановив такі курси валют на 6 липня: долар – 35 грн (купівля) та 35,5 грн (продаж); євро – 35,8 грн (купівля) та 37,2 грн (продаж).
  • Також ринковий курс обміну валют для безготівкових операцій встановив monobank: долар – 35 грн (купівля) та 35,1 грн (продаж); євро – 35,9 грн (купівля) та 35,99 грн (продаж).

Контекст

З 14 квітня НБУ дозволив банкам продавати готівкову валюту населенню, однак з низкою обмежень. Зокрема, банк може здійснювати продаж готівкової валюти у межах різниці між загальним обсягом купівлі та обсягом продажу ним готівкової валюти.

Безготівковий продаж валюти банками фізичним особам і надалі заборонений, крім окремих винятків. Для недопущення неконтрольованого виведення капіталу за кордон Національний банк заборонив банкам достроково погашати кредити, отримані ними від нерезидентів. 

21 травня Нацбанк скасував обмеження ціни на готівковий курс. До цього банкам заборонялося продавати готівку дорожче 32,2 грн/$, була формула «офіційний курс плюс 10%». Але зберіг обмеження для курсоутворення на міжбанку, ціна долара не може перевищувати офіційний курс більше ніж на 1%.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні