Категорія
Новини
Дата

ПриватБанк заявив, що компанії Коломойського заборгували банку понад 10 млрд грн за користування АЗС

Компанії з неформальної групи АЗС «Приват» Ігоря Коломойського заборгували ПриватБанку понад 10 млрд грн за договорами лізингу. Про це пише Forbes з посиланням на дані банку.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти:

  • На липень 2023-го борг групи «Приват» за договорами про лізинг 245 АЗС перевалив за 10 млрд грн, за даними ПриватБанку.
  • Компанії групи «Приват» Коломойського продовжують вести бізнес та отримувати доходи, користуючись майном банку, свідчать матеріали судових справ.
  • За 5,5 рока компанії Коломойського могли заробити на заправках ПриватБанку мінімум 1,87 млрд грн прибутку, за оцінкою директора консалтингової групи «А-95» Сергія Куюна. Його розрахунки будуються на тому, що одна заправка «Привату» продає 1900 л на добу з націнкою 2 грн/л.
  • «Група компаній з орбіти колишніх власників банку вже третій рік поспіль руками окремих суддів блокує ПриватБанку можливість проводити заходи позасудового та судового врегулювання проблемної заборгованості», – каже Олеся Жулинська, директорка з комунікацій ПриватБанку.

Контекст 

До націоналізації банк отримав у заставу на вимогу НБУ 120 нафтобаз і 248 АЗС. Протягом серпня-вересня 2016 року усі вони були передані менеджментом банку в фінансовий лізинг компаніям, пов’язаним з Ігорем Коломойським.

Лізингоодержувачі передали їх в суборенду іншим компаніям з орбіти Коломойського.

18 грудня 2016 року Уряд і Рада нацбезпеки та оборони України підтримали націоналізацію ПриватБанку Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова. Таке рішення ухвалили через дефіцит коштів і ризик банкрутства.

Перші чотири місяці після націоналізації ПриватБанк отримував платежі за лізинговими договорами. Потім позичальники перестали платити, розповідала Forbes у 2021-му Галина Пахачук, яка тоді обіймала посаду заступника голови правління ПриватБанку.

Банку вдалося повернути контроль лише над частиною заправок. З 2020-го ПриватБанк не може розірвати з компаніями з групи «Приват» договори про лізинг 245 АЗС.

За останні три роки компанії з групи «Приват» ініціювали 15 позовів із метою отримати судове рішення, яке забороняє ПриватБанку розривати лізингові договори та вилучати свої заправки до кінця завершення судової справи.

У 2021 році Верховний суд став на бік ПриватБанку, дозволивши йому розпоряджатися своїм майном. Проте в червні 2023-го одразу 34 компанії з групи «Приват» подали позов у господарський суд Запоріжжя. Під приводом банкрутства одного з суборендарів позивачі хочуть вчергове добитися судового забезпечення, тобто заборони на вилучення заправок ПриватБанком. 

Банк так і не отримав контроль над цими АЗС, каже співрозмовник Forbes у банку. «Попри відповідні рішення судів, виконавці не змогли виселити операторів АЗС», – додає він.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні