Категорія
Новини
Дата

П’ятірка українських банків із найбільшою кількістю айтівців. Хто серед лідерів

2 хв читання

Державний ПриватБанк очолив список українських банків за найбільшою кількістю фахівців у ІТ-відділах. За цим критерієм він випереджає Райффайзен Банк, що на другому місці, практично удвічі. Про це йдеться у рейтингу DOU.

Фінансовий сектор є однією з найбільш прогресивних галузей у цифровізації серед українських компаній і виділяє на неї до 20% річного доходу, свідчить дослідження KPMG в Україні та рейтинг Forbes Ukraine.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • Рейтинг українських банків за кількістю ІТ-спеціалістів від профільного ІТ-ресурсу DOU очолив державний ПриватБанк, який має понад 1700 працівників в ІТ-підрозділах, з них майже всі – технічні спеціалісти. Окрім них, DOU також врахував топменеджерів, маркетинг-спеціалістів, HR, юристів та інших.
  • На другому місці розташувався Райффайзен Банк із майже 1000 айтівців, за ним йде ПУМБ, який має 770 ІТ-фахівців. Четверте місце зайняв Ощадбанк з 550 айтівцями, а пʼяте – Sense Bank з майже 450 ІТ-спеціалістами, свідчать дані DOU.
  • Загалом у банках, представлених у рейтингу, працює понад 73 500 фахівців, з яких в IT-відділах – майже 8500. Кількість технічних спеціалістів у фінансових установах становить понад 6200 осіб, за даними ресурсу.
  • ІТ-підрозділи банків займаються розробкою та модернізацією систем, мобільних застосунків і онлайн-платформ. Вони відповідають за інфраструктуру, безпеку, підтримку серверів і баз даних, а також кіберзахист. Крім того, важливим напрямом є впровадження інновацій, автоматизація процесів і покращення клієнтського досвіду, пише DOU.

Контекст

За останній рік кількість працівників в IT-відділах більшості банків залишилася стабільною, за винятком ПУМБ, який збільшив команду на 100 осіб, зокрема в напрямах DevSecOps і Core Banking. Ощадбанк, після переведення частини функцій на аутсорс під час початку війни, зменшив кількість працівників і цього року планує скоротити ще декілька позицій. Наразі банк має близько 20 відкритих вакансій, зокрема для менеджерів проєктів і тестувальників.

ПриватБанк має близько 900 відкритих вакансій, 150 з яких – у IT-відділі. Проблеми з набором спеціалістів, за даними видання, пов’язані з відпливом кадрів за кордон і питаннями бронювання. Банки можуть бронювати до 50% своїх працівників, зокрема тих, хто працює у критичних для фінансового сектору сферах. В OTP Bank деякі фахівці не можуть бути офіційно працевлаштовані через невідповідність військовим обліковим даним, пише DOU. Банк наразі має 20 відкритих вакансій за різними напрямами, зокрема для бізнес-аналітиків, тестувальників і розробників.

Більшість банків мають офіси в Києві, а також у великих обласних центрах України, таких як Львів, Дніпро, Одеса, Харків та Чернігів. Проте багато фахівців, за даними DOU, працюють віддалено. В ПУМБ більшість технічних спеціалістів працюють з дому, а фізична присутність потрібна лише для спеціалістів команди підтримки робочих місць, які налаштовують техніку та банкомати. ПриватБанк також наразі працює віддалено, але в 2025-му планує перейти на гібридний формат.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні