Український Райффайзен Банк з австрійської групи Raiffeisen Bank International втратив можливість видавати кредити у межах держпрограми «Доступні кредити 5-7-9%» через санкції РНБО проти російської компанії з цієї групи. Нацбанк хоче повернути «Райф» до «5-7-9%», йдеться у редакційному матеріалі Forbes.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- У березні Кабмін вніс зміни до постанови, що регулює програму «Доступні кредити 5-7-9%», заборонивши брати участь у ній банкам, проти яких є санкції, або якщо санкції є проти пов’язаних осіб. Через це з програми вибули усі банки з іноземним капіталом, які досі працюють і в Україні, і в РФ.
- У травні уряд виправив ситуацію, уточнивши, що заборона розповсюджується лише на персональні санкції, а не на секторальні. Завдяки цьому у «5-7-9%» повернулися всі банки з іноземним капіталом, окрім Райффайзен Банку.
- Ще в січні РНБО запровадила персональні санкції проти російської компанії «Райффайзен-Лізинг», яка на 100% належить російському Райффайзен Банку. Як і український «Райф», усі вони входять до материнської групи RBI. Це й стало причиною фактичного виключення українського банку з програми «5-7-9%». Формально «Райф» бере у ній участь, але обслуговує лише старі кредити, а нові угоди укладати не може.
- Виключення Райффайзен Банку з програми створює передумови для надмірної та небажаної концентрації ризиків на рівні державних банків, заявив голова Нацбанку Андрій Пишний. Критерії для участі у цій держпрограмі треба допрацювати, аби держава могла підбирати надійних партнерів, вважає очільник НБУ.
- «Український Райффайзен Банк – важливий учасник банківського ринку. Його капітал і потенціал повинні максимально працювати в інтересах України», – підсумував Пишний.
Контекст
Райффайзен Банк донедавна посідав друге місце за обсягом виданих кредитів у межах «5-7-9%». Першим іде ПриватБанк з 38,3 млрд грн, у «Райфа» – 25,2 млрд грн. Декілька тижнів тому його обійшов державний Ощадбанк – 25,7 млрд грн.
Докладніше про це читайте тут.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.