З 1 вересня Райффайзенбанк у Росії запровадить комісію за зарахування коштів з інших банків у доларах на рахунки клієнтів малого та мікробізнесу у розмірі 50% від суми переказу, щонайменше $1000, але не більше суми надходження, йдеться у повідомленні.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- «Банк змушений обмежувати кількість вхідних переказів у доларах США у звʼязку зі зміною ринкових умов. Ми рекомендуємо клієнтам використати інші способи отримання платежу», – зазначили у фінустанові.
- Згідно з повідомленням, максимальний розмір комісії становитиме $10 000.
- Нові умови поширюються на всі вхідні перекази, що зараховуються на рахунки клієнтів – фізичних осіб, малого та мікробізнесу (юридичних осіб й індивідуальних підприємців).
Контекст
«Райффайзен» – один із небагатьох міжнародних банків, який продовжує працювати в Росії більш ніж через рік після початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну. Проте наразі австрійська група RBI шукає спосіб позбутися російського активу без великих втрат.
Із 3 липня банк у РФ припинив проводити перекази в євро з рахунків своїх клієнтів у 12 країн, таких як Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Йорданія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Обʼєднані Арабські Емірати, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан. «Райффайзен» припиняє перекази в євро до тих країн, в які після початку війни найактивніше виїжджали жителі Росії, зазначила Meduza. Також не можна здійснити переказ євро в інші банки на території РФ.
З 1 серпня Райффайзен Банк припинив прийом і купівлю готівкової валюти у клієнтів-фізичних осіб у Росії. Рішення пояснили «необхідністю ефективно керувати валютною позицією банку». Фінустанова також збільшила комісію за внесення рублів на рублеві рахунки. На суму до 200 000 – комісія 1%, мінімум 300 руб., більшу суму можна вносити без комісії.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.