Категорія
Новини
Дата

«Райффайзен» перестане приймати та купувати долари й євро у касах банку в Росії

З 1 серпня «Райффайзен Банк» тимчасово припиняє прийом і купівлю готівкової валюти у клієнтів-фізичних осіб у Росії, йдеться у повідомленні банку. Рішення пояснили «необхідністю ефективно керувати валютною позицією банку».

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Зазначається, що рішення повʼязане з «необхідністю ефективно керувати валютною позицією банку». 
  • «Коли ситуація зміниться, ми повернемо цю нагоду»,– повідомили у банку.
  • В «Райффайзені» нагадали, що валютні перекази та конвертація рублів в іноземну валюту, як і раніше, доступні в мобільному додатку та онлайн-банку Райффайзен Онлайн. 
  • Фінустанова також анонсувала, що у відділеннях з 1 серпня збільшиться комісія за внесення рублів на рублеві рахунки. На суму до 200 000 – комісія 1%, мінімум 300 руб., більшу суму можна вносити без комісії. 

Контекст

«Райффайзен» – один із небагатьох міжнародних банків, який продовжує працювати в Росії більш ніж через рік після початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну. Проте наразі австрійська група RBI шукає спосіб позбутися російського активу без великих втрат.

З 20 червня «Райффайзен» ввів у Росії комісію в 50% для фізичних осіб за вхідні перекази в доларах з інших банків. Таке рішення пояснили «зміною ринкових умов», у звʼязку з чим установа була змушена «обмежити кількість вхідних переказів у доларах».

Із 3 липня банк у РФ припинив проводити перекази в євро з рахунків своїх клієнтів у 12 країн, таких як Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Йорданія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Обʼєднані Арабські Емірати, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан. «Райффайзен» припиняє перекази в євро до тих країн, в які після початку війни найактивніше виїжджали жителі Росії, зазначила Meduza. Також не можна здійснити переказ євро в інші банки на території РФ.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні