Категорія
Новини
Дата

Revolut веде переговори про інвестиції. Оцінка компанії може вирости майже в чотири рази, до $20 млрд

Фінтех-стартап Revolut, заснований росіянином Миколою Сторонським і українцем Владом Яценком, провів попередні переговори з інвесторами про залучення коштів. Компанію можуть оцінити приблизно в $20 млрд, пише Bloomberg із посиланням на джерела.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • У попередньому раунді фінансування в 2020 році Revolut оцінили в $5,5 млрд. Тоді компанія залучила $500 млн.
  • Нова оцінка зробить Revolut найдорожчим стартапом у Великій Британії, перевершивши оцінку Checkout.com в $15 млрд.
  • За підсумком 2020 року, Revolut збільшив дохід у порівнянні з 2019-м на 57%, до $361 млн, пише TechCrunch.
  • Основну частину доходу компанія отримала від транзакцій за платіжними картками. 2020 року такі операції принесли $131 млн. Щоразу, коли клієнт Revolut здійснює покупку по карті, Visa або Mastercard повертає сервісу частину комісії.
  • Операції з валютами принесли Revolut $111 млн. Дохід від підписок, таких як Revolut Plus, Revolut Premium і Revolut Metal, склав $104 млн.
  • Велика Британія залишається для Revolut найбільшим ринком – 88,4% доходу в 2020 році. Європейська економічна зона без Великої Британії становила 10,2% доходу. Ринки США, Японії, Австралії та інших країн були незначними.
  • При цьому $54 млн доходу принесли операції з криптовалютою, які компанія тримає на своєму балансі.
  • Водночас Revolut повідомила про операційні збитки. У першому кварталі минулого року вони склали $76 млн. За рік загальна сума операційних збитків досягла $277 млн, що вдвічі більше порівняно з показниками попереднього року.
  • Основною причиною збитків стало швидке розширення, яке призвело до зростання витрат на персонал. Зі штатом у понад 2200 співробітників Revolut витратила $367 млн ​на адміністративні витрати.

Контекст

Найближчий конкурент Revolut у Європі – шведський фінтех-стартап Klarna, який надає можливість купити товар у розстрочку, цього місяця залучив $639 млн інвестицій. Компанію оцінили в понад $45,6 млрд. Це збільшило оцінку у понад чотири рази менше ніж за рік. 

Довідка

Британську компанію Revolut запустили 2015 року росіянин Микола Сторонський і українець Влад Яценко. Сервіс дає змогу переказувати гроші за кордон і конвертувати валюти без комісій, брати кредити, відкривати рахунки компаній, торгувати криптовалютами, купувати страховку тощо. Revolut не має відділень, тому всі операції з картами проходять в однойменному застосунку на смартфоні.

2018 року Revolut отримав ліцензію Банку Литви, яка дає право працювати в усіх країнах ЄС. Також торік Revolut зайшов на ринок США. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні