Категорія
Новини
Дата

РФ готова до переговорів щодо вивезення українського зерна – Лавров

На тлі інформації про крадіжки українського зерна, Росія заявляє про готовність до переговорів щодо його вивезення. РФ та Туреччина можуть забезпечити безпеку проходження суден з українським зерном, заявив журналістам на Балі глава МЗС Росії Сергій Лавров. 

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • «Ми готові до переговорів з нашими українськими та турецькими колегами. У нас є всі рішення», – цитує Лаврова «Інтерфакс»
  • За його словами, Україна має розблокувати свої порти, розмінувати їх чи забезпечити безпечний прохід через мінні поля. 
  • «Поза територіальним морем України РФ та Туреччина готові забезпечувати безпеку відповідних суден, доводити їх до проток і далі до Середземного моря вони підуть власним ходом», – заявив Лавров.
  • Він зазначив, що основну роль у цьому питанні відіграють військові, оскільки запропонована схема повʼязана з використанням військово-морських сил.
  • «Коли переговори продовжаться, я сказати не можу, я кілька днів не був у Москві, але те, що ми завжди готові, це можу підтвердити», – додав міністр.

Контекст

Останні два місяці Туреччина – головний посередник у перемовинах щодо розблокування морських портів. Поки дипломати ходять кругами, турки приймають у своїх портах судна із краденим зерном і хваляться, що визволяли своє судно із порту Маріуполя. 

Журналісти «Суспільного» знайшли три судна, які начебто зайшли з Криму до Туреччини: «Сармовський 48», «Святий Миколай» та «Михаил Ненашев». Останнє судно супутники зафіксували на причалі зернотермінала «Авліта» у Севастополі 15 червня. Власник термінала – дочірня компанія російської державної Обʼєднаної суднобудівної корпорації, яка потрапила під прямі санкції США. «Там він погрузив 27 000 т зерна і, виключивши систему AIS, пішов до порту Кавказ, де зробив вигляд, що погрузив зерно у цьому порті», – стверджує журналіст Осман Пашаєв. Звідти судно попрямувало до турецького порту Іскендерун.

«Крадене зерно Росія вивозить до іноземних країн, у тому числі до Туреччини, – заявляв на брифінгу 3 червня посол України в Туреччині Василь Боднар. – Ми звернулися до турецької сторони з проханням допомогти нам у вирішенні цієї проблеми».

7 липня МЗС України заявило, що влада Туреччини спочатку затримала, а пізніше відпустила російське судно «Жибек Жоли», яке намагалося перевезти вкрадене зерно з окупованого Бердянська до турецького порту Карасу.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні