Категорія
Новини
Дата

Річна інфляція у Туреччині у вересні прискорилася до 83%

У вересні споживча інфляція в Туреччині прискорилась до 83% у річному вимірі порівняно з 80,2% у серпні, свідчать дані статистичного інституту країни Turkstat.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.

Квитки на конференцію за посиланням

20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.

Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00

Ключові факти

  • Вартість житла та комунальних послуг підскочила на 84,7%, транспортних послуг – на 117,7%, енергоносії подорожчали на 133%. Продукти харчування та безалкогольні напої зросли у ціні на 93,1%.
  • Зростання споживчих цін у вересні склало 3,1% щодо попереднього місяця. У серпні показник склав 1,5%.

Контекст

Інфляція у Туреччині почала зростати восени 2021 року, коли курс ліри різко впав після зниження центробанком країни ставки до 14%.

У 2022 році зростання цін ще більше підштовхнули економічні наслідки російського вторгнення в Україну і падіння ліри, що продовжується. Валюта ослабла на 44% до долара в 2021 році і впала ще на майже 30% у нинішньому.

У серпні індекс споживчих цін зріс на 80,2% в річному вимірі – це найвищий показник за майже два десятиліття правління президента Реджепа Таїпа Ердогана..

Ліра у понеділок подешевшала до 18,562 за долар США порівняно з 18,502 за підсумками попередньої торгової сесії.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні