Категорія
Новини
Дата

«Рівнеазот» Фірташа повністю відновив виробництво міндобрив

ПрАТ «Рівнеазот» відновило повний цикл виробництва мінеральних добрив після проведення планових ремонтних робіт. Про це йдеться у пресрелізі Group DF, яка обʼєднує підприємства азотної хімії Дмитра Фірташа.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Рівнеазот» відновив роботу аміачного комплексу потужністю понад 650 т аміаку на добу.
  • Також запрацював цех вапняно-аміачної селітри (ВАС) потужністю 1600 т на добу та цех неконцентрованої азотної кислоти, що є сировиною для виробництва добрив, потужністю 960 000 т азотної кислоти на рік. Таким чином, після проведення планових ремонтних робіт на «Рівнеазоті» відновлюється повний цикл виробництва мінеральних добрив, повідомили у компанії.
  • В Ostchem планують збільшувати обсяги виробництва ВАС – наразі найбільш затребуваного добрива. Подальше відновлення роботи виробничих потужностей залежатиме від конʼюнктури ринку і, зокрема, від вартості газу, необхідного для виробництва добрив, зазначив Михайло Заблуда, голова правління ПрАТ «Рівнеазот».
  • За його словами, рішення про збільшення виробництва ВАС повʼязане з поступовим відновленням сезонного попиту, а також із відкриттям нових експортних можливостей. 
  • «Рівнеазот» своєчасно і повністю підготувався до осіннього сезону, щоб забезпечувати українських аграріїв базовими азотними добривами», – зазначив Заблуда.

Контекст 

Хімічні підприємства Дмитра Фірташа обʼєднує холдинг Ostchem, до якого окрім «Рівнеазоту» входять ще три українських виробника мінеральних добрив: «Азот» (Черкаси), «Сєверодонецьке об’єднання Азот», «Концерн Стирол» (Горлівка), а також естонська компанія Nitrofert.

Ще в 2014 році, після того як російські війська окупували Горлівку, Ostchem втратила контроль над «Концерном Стирол», Nitrofert не працює з 2013-го. За підрахунками Forbes, станом на початок 2022 року групу Ostchem можна оцінити приблизно у $200 млн, у тому числі «Сєверодонецьке об’єднання Азот» – у $50–60 млн. Таким чином, компанія втратила приблизно 25% своїх активів.

Втрата «Сєверодонецького об’єднання Азот» не повинна негативно вплинути на виробничі показники Ostchem, прогнозують експерти. На частку заводу припадало 15% від загального обсягу виробництва Ostchem, при тому що саме підприємство було завантажене на 30%.

Заводи Ostchem донедавна працювали на 10% потужності, це традиційна ситуація для літа, яке вважається низьким сезоном.

Ostchem підвищив ціни на мінеральні добрива на 10–15%, повідомили в Group DF агентству «Інтерфакс-Україна» наприкінці серпня. Ціни переглянули через різке подорожчання газу та курсові коливання. Керівництво групи заявило, що у собівартості ціна природного газу становить понад 70–80%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні