Категорія
Новини
Дата

РНБО пропонує запровадити надзвичайний стан по всій Україні. Рішення має затвердити Верховна Рада

Рада національної безпеки і оборони пропонує запровадити надзвичайний стан по всій території України. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов 23 лютого.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • РНБО у середу ухвалила рішення запровадити надзвичайний стан по всій Україні, заявив Данілов.
  • Обмеження, повʼязані з надзвичайним станом, будуть варіюватися залежно від регіону. Надзвичайний стан запроваджується на 30 днів.
  • У Донецькій та Луганській областях вводити НС неможливо, оскільки там вже діє надзвичайний правовий режим через бойові дії, пояснив Данілов.
  • Рішення щодо введення НС в країні має затвердити Верховна Рада.

Контекст

Надзвичайний стан передбачає встановлення особливого режиму в’їзду/виїзду, обмеження свободи пересування по території; обмеження руху транспорту та його огляд; посилення охорони громадського порядку та стратегічних обʼєктів; заборону страйків та мітингів.

22 лютого президент Зеленський заявив, що у разі широкої ескалації з боку Росії в країні запровадять воєнний стан, однак висловив надію, що цього не станеться.

Воєнний стан в Україні визначається як особливий правовий режим, який запроваджується у разі загрози нацбезпеці. Його запровадження пропонується РНБО, погоджується президентом і затверджується парламентом.

Воєнний стан в Україні вводився з 28 листопада до 28 грудня 2018 року після агресії прикордонних кораблів РФ у Керченській протоці проти кораблів Військово-Морських Сили України. Воєнний стан діяв в 10 областях України до грудня 2018-го.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні