Категорія
Новини
Дата

Росія дозволила Білорусі не платити п'ять-шість років за держкредитами

Росія та Білорусь домовилися відтермінувати погашення державних кредитів перед Росією на пʼять-шість років, повідомляє російський «Інтерфакс». Країни також мають намір розраховуватися за боргами у місцевих валютах.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Міністр фінансів Білорусі Юрій Селіверстов заявив, що західні країни намагаються довести російську і білоруську економіки до дефолту.
  • «Фактично у нас є перенесення терміну, яке дозволить нам зараз не відволікати ресурси, щоб ми могли обслуговувати свої зобовʼязання та погасити їх перед нашими партнерами з Росії», — сказав Селіверстов.
  • За словами голови Мінфіну Білорусі, обидві країни домовилися направити платежі між ними на заходи, які дозволять покращити торгвілю обома країнами «під час санкційного періоду».
  • Керівнику Мінфіну здається «зручною» ідея здійснювати розрахунки між країнами у білоруських і російських рублях.

Контекст

Білорусі планує дозволити уряду погашати свої борги перед «недружніми країнами» білоруськими рублями.

Раніше Росія затвердила список «недружніх країн». Російські громадяни та російські компанії з валютними зобовʼязаннями перед зарубіжними кредиторами з цього переліку можуть розплачуватися перед ними у рублях.

У переліку: Австралія, Албанія, Андорра, Велика Британія (включаючи острів Джерсі та підконтрольні заморські території – острів Ангілья, Британські Віргінські острови, Гібралтар), країни ЄС, Ісландія, Канада, Ліхтенштейн, Мікронезія, Монако, Нова Зеландія, Нора, Сан-Марино, Північна Македонія, Сингапур, США, Тайвань, Україна, Чорногорія, Швейцарія та Японія.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні