Росія отримує прибуток від вторгнення в Україну, продаючи вкрадене зерно на світовому чорному ринку, пише The Wall Street Journal. З окупованих територій Росія та її партнери продали краденого зерна на суму майже $1 млрд на чорному ринку.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Російські війська з 2022 року окупували в Україні одні з найродючіших сільськогосподарських угідь Європи. Окупанти або захоплювали врожай, або скуповували його задешево, часто примусово.
- До бізнесу залучені державні компанії, включаючи Обʼєднану суднобудівну корпорацію (ОСК); компанію, повʼязану з іранським Корпусом вартових Ісламської революції; фірму кримського бізнесмена Михайла Ганаги «Агро-фрегат», який торгує із Сирією та Ізраїлем.
- Точну комерційну вартість торгівлі краденим зерном оцінити важко, але її обсяг великий. З 2022 року РФ безпосередньо відправила щонайменше 4 млн т зерна та іншої продукції з окупованої України на міжнародні ринки, що принесло дохід у розмірі $800 млн, сказав Маркіян Дмитрасевич, заступник міністра сільського господарства України.
- За даними Texty, набагато більше зерна було експортовано суходолом або невеликими суднами. Загальна вартість зерна, вивезеного Росією з окупованих територій, може сягати $6,4 млрд.
- Російська влада заявляє, що у першій половині цього року вона відправила до Туреччини з захопленого Маріуполя, 15 кораблів з 81 000 т пшениці.
Контекст
Україна застосовує дипломатичний тиск на країни-імпортери. За останні два роки Єгипет, Ізраїль та Ліван або скасували навантаження, або припинили закупівлю зернових вантажів після того, як українські дипломати повідомили, що вони з окупованої Росією частини України, повідомляють українські чиновники.
Представник МЗС Георгій Тихий заявив, що Ліван перейшов на українське зерно. Єгипет відмовився від деяких постачань зерна, які відбувалися з окупованих територій України.
Російські союзники Іран і Сирія заявили, що не дотримуватимуться санкцій. Іран постачав Кремлю зброю, яка підвищила здатність Росії вражати військові та цивільні цілі. Цього місяця Тегеран почав постачати балістичні ракети. Іранські політики заявили, що здійснили обмін на зерно.
У міру того, як Київ вживає жорстких заходів, експортери вдаються до все більш складних тактик ухилення, таких як пересилання зерна до Росії та змішування його із законними продуктами перед перепродажем на міжнародних ринках.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.