Країни «Великої сімки» (G7) працюють над протидією крадіжкам українського зерна за допомогою хімічної ідентифікації походження зерна, заявив міністр продовольства та сільського господарства Великої Британії Марк Спенсер, пише Reuters.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- Спенсер повідомив на конференції Міжнародної ради з зерна (IGC) у Лондоні, що Велика Британія очолює цю боротьбу і що країни G7 також тісно співпрацюють з Україною, четвертим за величиною експортером зерна у світі.
- «Ми вважаємо (хімічну ідентифікацію) ефективним засобом запобігання подальшому розкраданню українського зерна», – сказав Спенсер.
- Переслідування організацій, які займаються торгівлею зерном, є незвичним, оскільки така діяльність зазвичай не підпадає під дію санкцій з гуманітарних міркувань. І Росія, і Україна є великими експортерами зерна до країн Африки та Близького Сходу.
Контекст
На початку квітня 2022 року призначений Кремлем «очільник» окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив про «стабільні поставки» на півострів продукції з території Херсонської області. У травні стало відомо, що російське судно завантажило в тимчасово окупованому Криму 27 000 т зерна й намагалося продати його Єгипту, але після відмови змінило напрямок на Ліван та Сирію.
Українська військова розвідка в середині травня минулого року повідомляла, що найбільш імовірний пункт призначення російських суховантажів, які вивозять українське зерно, – Сирія, «звідти воно може бути переправлене контрабандою в інші країни Близького Сходу». Росія вже відправила до Сирії приблизно 100 000 т пшениці, вкраденої в Україні після повномасштабного вторгнення.
У червні 2022 року американські дипломати попередили 14 країн, більшість із яких африканські, що Росія шукає покупців на крадене українське зерно і що російські кораблі заповнені саме зерном з України.
Російська Федерація завозить в Туреччину крадене українське зерно, переоформлюючи його у своїх портах на «російське». Про це в інтервʼю «Укрінформу» повідомляв посол України в Туреччині Василь Боднар.
Росія вкрала українського зерна на суму не менше $530 млн за допомогою схеми з фальсифікованими деклараціями та підставною фірмою, йдеться у розслідуванні Associated Press і PBS.
Минулого місяця Велика Британія оголосила про новий пакет санкцій щодо Росії через її війну проти України, спрямованих проти «сумнівних осіб та організацій», повʼязаних із підозрами у крадіжці українського зерна. 24 фізичні й юридичні особи, повʼязані з транспортними послугами Росії, потрапили під санкції, тому що повʼязані з систематичним розкраданням українського зерна.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.